Verstappen vyhrál i druhý letošní sprint. V Miami zůstává neporažený

Max Verstappen v Red Bullu vyhrál dnešní sprint v rámci Velké ceny Miami formule 1. Na Floridě se dnes pojede ještě kvalifikace na nedělní Grand Prix.

Obhájce titulu vyhrál s náskokem více než tři sekund před Charlesem Leclercem ve Ferrari a svým týmovým kolegou Sergiem Pérezem. Nejlepší letošní výkon předvedl dnes čtvrtý Daniel Ricciardo s vozem RB (dříve AlphaTauri).

Verstappen si po startu z pole position pojistil vedení. „Start se mi úplně nepovedl, ale v první zatáčce to vyšlo v můj prospěch. Po safety car se mi podařilo navýšit v čele náskok, ale pořád to nebylo dokonalé,“ popsal Nizozemec své dojmy v cíli.

Lando Norris v McLarenu zůstal jako v první zatáčce stát oběť po kolizi souboji vozů Aston Martin a Mercedesu Lewise Hamiltona.

Lance Stroll poté závod vzdal, Fernando Alonso musel vyměnit přední spoiler a Brit se držel na deváté příčce.

Na trať vyjel safety car a závodní pole muselo projet boxy, aby pořadatelé stihli uklidit trosky. Ve čtvrtém kole z 19 byl sprint restartován, což ale nezměnilo nic na tom, že vedl suverén letošní sezony v Red Bullu.

Pořadí na prvních třech místech se neměnilo a Verstappen ovládl druhý letošní sprint a v Miami ještě nepoznal hořkost porážky. Velký souboj jezdci svedli o osmé místo. Poslední bod, který se ve sprintu rozdává, nakonec uzmul Juki Cunoda ve voze RB.

Program v Miami pokračuje dnes ve 22:00 kvalifikací na Velkou cenu, která v neděli začne také ve 22:00 SELČ.