Vancouver postoupil do druhého kola play off NHL, Vegas si vynutil sedmý zápas

Hokejisté Vancouveru s Filipem Hronkem v sestavě zvítězili na ledě Nashvillu gólem z 59. minuty 1:0, sérii vyhráli 4:2 a postoupili do druhého kola play off NHL. Obhájce Stanleyova poháru Vegas porazil doma Dallas 2:0 a vynutil si rozhodující sedmý zápas.

Sestřih šestého zápasu Nashvillu s Vancouverem | Video: NHL.com

Vancouver vyhrál v Nashvillu všechny tři zápasy, pokaždé o gól.

Páteční duel rozhodla akce 99 sekund před koncem třetí třetiny: Brock Boeser poslal bekhendem puk od zadního mantinelu nezištně do předbrankového prostoru a Pius Suter pohotově zakončil. U branky byl na ledě i Hronek, který v sérii nebodoval.

Nečekaným strůjcem postupu je Arturs Šilovs, který se dostal do branky od čtvrtého zápasu série poté, co se zranili Thatcher Demko a Casey DeSmith.

Lotyšský gólman má s NHL mininum zkušeností. Dosud odchytal v základní části NHL jen devět utkání a další tři přidal v letošním play off. V posledním utkání zastavil 28 střel a připsal si poprvé v kariéře v soutěži čisté konto. Vancouver se v semifinále Západní konference střetne s Edmontonem.

Také ve Vegas se dlouho čekalo na úvodní gól. Padl v 50. minutě po individuální akci obránce Noaha Hanifina, který se prosadil střelou z pravého kruhu. Výhru pojistil Mark Stone při hře Dallasu bez gólmana.

Čisté konto vychytal Adin Hill. Z vítězství domácích se radoval i Tomáš Hertl, který bodoval jen v úvodním utkání série (1+0).

1. kolo play off NHL:

Západní konference – 6. zápasy:

Nashville – Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 59. P. Suter. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.682. Hvězdy zápasu: 1. Šilovs, 2. P. Suter, 3. Boeser (všichni Vancouver). Konečný stav série: 2:4.

Vegas – Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 50. Hanifin, 60. Stone. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.432. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Hill, 3. Stone (všichni Vegas). Stav série: 3:3.