Triumf a nula k tomu. Hokejová osmnáctka začala MS vítězstvím nad Švýcary

Český tým začal aktivně a v 5. minutě se dostal do vedení, když Daníček i Curran dokázali v rychlém sledu za sebou zakončit do posunuté švýcarské branky. Rozhodčí gól uznali po kontrole u videa, po úpravě statistik branku nakonec zapsali Curranovi, který zakončoval jako druhý. Další šance ale zastavil pozorný švýcarský brankář Kirsch.

Jeho spoluhráči ve druhé třetině přidali, hra byla sice plná nepřesností, přesto měli Švýcaři dvě velké šance vyrovnat. Po přečíslení dva na jednoho si ale Milota poradil se zakončením Blessinga, o tři minuty později jej ze slibné příležitosti prověřil Antenen. V závěru druhé části mohl zvýšit české vedení Titlbach, Kirsch však svůj tým podržel.

S koncem třetiny dostal Reber pětiminutový trest za faul na Sikoru a Češi i přes kostrbatý úvod dlouhou přesilovku využili. Pohotovou dorážkou se prosadil Poletín. V 50. minutě po rychlém protiútoku a přečíslení dva na jednoho skóroval i Daníček a o české výhře bylo jasno. Čtyři minuty před koncem Švýcaři v přesilovce odvolali brankáře, power play ale po minutě ukončil Ponzettův faul.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Espoo a Vantaa (Finsko):

Skupina B (Vantaa):

Česko – Švýcarsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Curran (Daníček, Drančák), 44. Poletín (Kubiesa, Jecho), 50. Daníček (Curran, Drančák). Rozhodčí: Druseiks (Lot.), Wedin – Stromberg (oba Švéd.), Makinen (Fin.). Vyloučení: 1:4, navíc Reber (Švýc.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 442.

Sestava ČR: Milota – Fibigr, Zielinski, Mrtka, T. Galvas, Hlinský, A. Král – Benák, Titlbach, O. Kos – Kubiesa, Jecho, Sikora – Daníček, Curran, Drančák – Poletín, Vaculík, Heš – Lisler. Trenér: Čermák.