Sparta poprvé v přípravě prohrála, Plzeň remizovala s Ferencvárosem

Sparta v druhém a závěrečném utkání na soustředění ve Španělsku podlehla Salcburku 1:2 a ve třetím duelu zimní přípravy utrpěla první porážku. Plzeň i v druhém utkání na soustředění remizovala. Úřadující mistr a lídr české ligy se po pátečním nerozhodném výsledku 1:1 s Heidenheimem dnes rozešel smírně i s maďarským šampionem Ferencvárosem Budapešť, tentokrát bez branek.

Rakouský šampion rozhodl dvěma góly v úvodu poločasů, za Pražany těsně před přestávkou skóroval Lukáš Haraslín.

Sparta na úvod soustředění překvapivě porazila bundesligový Stuttgart 2:0, dnes ale inkasovala hned v první minutě. Po 51 sekundách hry potrestal chybu v rozehrávce Pražanů Koita. Letenští pak trefili břevno a v nastavení první půle vyrovnali poté, co se po centru od Wiesnera prosadil Haraslín. Slovenský záložník navázal na gól z prvního duelu na kempu.

Po přestávce se poprvé po zranění dostal do hry sparťanský kapitán Ladislav Krejčí mladší. Pražanům nevyšel ani vstup do druhého dějství a ve 49. minutě poslal Salcburk znovu do vedení Adamu. Letenští pak rakouského suveréna posledních sezon místy přehrávali, ale z několika šancí už podruhé vyrovnat nedokázali.

Sparťany po návratu ze soustředění čeká v sobotu doma ještě generálka na jarní část sezony proti Norimberku.

Plzeň opět plichtila

V základní sestavě Plzně dostala šanci zimní posila útočník Durosinmi, v brance pak nastoupil Tvrdoň místo jedničky Staňka. Souboj mistrů svých zemí a aktuálních lídrů ligové tabulky byl vyrovnaný.

Za Viktorii se v první půli neprosadili Pilař, Kalvach ani ve dvou šancích Jirka, na opačné straně dvakrát dobře zasáhl Tvrdoň. Po přestávce zápas stále výrazněji ovlivňoval silný vítr a ani jeden ze soupeřů už si vyloženou příležitost nevypracoval.

Západočeši proti soupeři, který předloni v kvalifikaci Ligy mistrů vyřadil pražskou Slavii, udrželi neporazitelnost v zimní přípravě. Závěrečný duel na soustředění a zároveň generálka na jarní část sezony čeká Viktorii v pátek proti norskému Molde.