Skvělá premiéra ozdobená kanárem: Linda Fruhvirtová postoupila v Austrálii do 2. kola

Sedmnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová postoupila při debutu na grandslamovém Australian Open do 2. kola, domácí Jaimee Fourlisovou porazila 6:0, 6:4. Turnaj naopak skončil pro Terezu Martincovou, která podlehla favorizované Bělorusce a světové pětce Aryně Sabalenkové 1:6, 4:6.

Vítězka loňského turnaje v Čennaí Fruhvirtová měla výborný úvod a o šest let starší Fourlisové nadělila v prvním setu „kanára“. Ve druhé sadě sice rodačka z Prahy přišla třikrát o servis, díky čtyřem brejkům se ji však povedlo dotáhnout duel k postupu. O vylepšení grandslamového maxima se utká s další Australankou Kimberly Birrellovou, která vyřadila turnajovou jednatřicítku Estonku Kaiu Kanepiovou.

Osmadvacetiletá Martincová nezískala proti Sabalenkové ani jeden brejk. Sama přišla o servis třikrát a utkání prohrála za hodinu a deset minut. Nepodařilo se jí tak navázat na loňský postup do 2. kola.

Jedna ze spolufavoritek celého turnaje Sabalenková, která porazila ve finále prvního turnaje v Adelaide jinou Češku Lindu Noskovou, neztratila set ani v pátém letošním zápase.