Sestry Fruhvirtovy si zahrají v Římě. Obě v kvalifikaci uspěly proti favoritkám

Aktualizováno před 13 minutami

Nadějné tenisové sestry Fruhvirtovy mohou nevýrazné období zažehnat na prestižní „tisícovce“ v Římě. Obě v úterý prošly z kvalifikace do hlavní soutěže, obě přitom dokázaly přehrát žebříčkově výše postavené hráčky. Starší Linda se do kvalifikačních bojů dokonce dostala až jako náhradnice.

Devatenáctiletá Linda Fruhvirtová, momentálně až 150. hráčka světového žebříčku, využila v italském hlavním městě svou šanci a zahraje si hlavní soutěž místního antukového podniku série WTA 1000.

Česká tenistka ve finále dvoukolové kvalifikace, do níž se dostala až díky odstoupení Francouzky Alizé Cornetové, přehrála po setech 6:1, 7:6 favorizovanou Švýcarku Viktorii Golubicovou, které v rankingu patří 74. pozice.

Fruhvirtová jasně ovládla první set, ve druhém ale prohrávala 1:3. Dokázala otočit na 5:4, hned dvakrát se jí však zápas nepovedlo ukončit při vlastním servisu. Rozhodující tie-break ale zvládla poměrem 7:4.

Trápící se starší ze sester vůbec poprvé v aktuální sezoně vyhrála dva zápasy po sobě.

O pár hodin později ji napodobila i její o dva roky mladší sestra Brenda.

102. tenistka světa v prvním kole smetla 6:0, 6:2 čtvrtfinalistku Wimbledonu 2022 Jule Niemeierovou z Německa a ve finále si poradila s hráčkou osmé desítky pořadí, Francouzkou Océane Dodinovou po setech 6:4, 6:3.

V prvním setu sice prohrávala 3:4 se ztrátou brejku, potom ale po skvělém obratu dominovala. Podobně otočila i druhou sadu a nyní bude společně se sestrou čekat, jakou soupeřku dostane do prvního kola.