Šach mat v závěru! Real senzačně otočil semifinále s Bayernem, Madrid vzývá Joselua

Fotbalisté Realu Madrid v domácí odvetě semifinále Ligy mistrů porazili 2:1 Bayern Mnichov a v součtu s úvodní remízou 2:2 postoupili do finále. Skóre otevřel v 68. minutě Alphonso Davies, dvěma góly v 88. minutě a na začátku nastavení ale zařídil obrat jiný střídající hráč Joselu.

Čerství španělští šampioni se v souboji o „ušatý“ pohár utkají 1. června v londýnském Wembley s Dortmundem, který v úterý vyřadil Paris St. Germain.

Real si zahraje finále elitní klubové soutěže po dvou letech a celkově podevatenácté. Nejúspěšnější celek historie bude usilovat o 15. triumf.

Bayern nezvládl dvojzápas proti madridskému velkoklubu počtvrté za sebou a ztratil poslední šanci na zisk trofeje v této sezoně. Nedojde tak na reprízu finále z roku 2013, kdy Bayern zdolal Dortmund ve finále rovněž ve Wembley.

Real Madrid – Bayern Mnichov 2:1 (0:0)

Branky: 88. a 90.+1 Joselu – 68. Davies. Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Kupsik – Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Camavinga – Tuchel (trenér). První zápas 2:2, postoupil Real.

Real: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy – Valverde (81. Joselu), Kroos (70. Modrič), Tchouaméni (70. Camavinga) – Bellingham (90.+10 Militao) – Rodrygo (81. Díaz), Vinícius. Trenér: Ancelotti.

Bayern: Neuer – Kimmich, De Ligt, Dier, Mazráví – Laimer, Pavlovic – Sané (76. Kim Min-če), Musiala (85. Müller), Gnabry (27. Davies) – Kane (85. Choupo-Moting). Trenér: Tuchel.