První gól, už druhá bitka. V NHL o sobě dává vědět nové české jméno

Adam Klapka pomohl svým premiérovým gólem v NHL k výhře hokejistů Calgary 5:1 nad San Jose. Český útočník si připsal i pět trestných minut za bitku.

Klapka si vysloužil před pár dny pozvánku do hlavního týmu i díky výkonům v AHL, ve které vede produktivitu Calgary Wranglers.

Proti San Jose nastupoval na křídle čtvrtého útoku a ve svém šestém startu v NHL poprvé bodoval.

Třiadvacetiletý útočník otevřel ve 13. minutě skóre střelou zpoza levého kruhu.

Na začátku prostřední třetiny vyzval Klapku za stavu 2:0 na pěstní souboj Givani Smith. Oba si vyměnili pár ran, než český hráč ztratil při jednom z úderů rovnováhu a skončili na ledě.

Klapka se do rohovnické vložky dostal i v předchozím duelu s Vancouverem, kdy pak pro něj i jeho oponenta Conora Garlanda duel předčasně skončil.

Teď bitka Calgary znovu nakopla a ve 27. minutě vedlo už o pět branek. O nulu přišel Dustin Wolf až devět vteřin před koncem. V sestavě poražených scházeli kvůli zranění Jan Rutta i Filip Zadina.

Lukáš Dostál dovedl Anaheim v posledním hracím dni základní části NHL k vítězství 4:1 ve Vegas a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hrdina utkání zastavil 32 střel.

Dostála překonal jen v přesilové hře Jack Eichel, který využil ve 39. minutě clony Tomáše Hertla a vyrovnal na 1:1.

Anaheimu vyšel nástup do závěrečné třetiny, v úvodních osmdesáti vteřinách odskočil slepenými góly do vedení 3:1. Skóre uzavřel Frank Vatrano, který při risku Vegas bez brankáře zkompletoval hattrick.

Výsledky NHL:

Calgary – San Jose 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 13. Klapka, 15. Coleman, 24. Kylington, 26. Rooney, 27. Weegar – 60. Zetterlund. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17.946. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Weegar, 3. Wolf (všichni Calgary).

Minnesota – Seattle 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Branky: 5. Kaprizov, 52. Zuccarello, 59. Faber – 47. a 59. Gourde, 31. Beniers, 58. Kartye. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.138. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Seattle), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Kartye (Seattle).

Winnipeg – Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 21. a 58. Perfetti, 12. Vilardi, 46. Čibrikov – 6. Garland, 38. E. Lindholm. Střely na branku: 26:20. Diváci: 15.225. Hvězdy zápasu: 1. Čibrikov, 2. Lambert, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).

Colorado – Edmonton 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky: 2. a 8. Ničuškin, 6. Rantanen, 11. Manson, 32. Parise – 16. Holloway. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.129. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Ničuškin, 3. Parise (všichni Colorado).

Vegas – Anaheim 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 39. Eichel – 25., 42. a 60. Vatrano, 41. LaCombe. Střely na branku: 33:23. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval jeden gól z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 97 procenta. Diváci: 18.109. Hvězdy zápasu: 1. Dostál (Anaheim), 2. Eichel (Vegas), 3. Vatrano (Anaheim).

Los Angeles – Chicago 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 – 1:0)

Branky: 25. a 59. Arvidsson, 37. Byfield, 38. Moore, 61. Kempe – 16. Reichel, 42. T. Johson, 44. Anderson, 47. Donato. Střely na branku: 35:13. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Kempe (všichni Los Angeles).