Pastrňák byl v NHL tři sekundy od vítězného gólu. Mrázek inkasoval sedmkrát

David Pastrňák dostal Boston v NHL na ledě Floridy po asistenci Davida Krejčího v čase 59:11 do vedení 3:2, ale domácí hokejisté zápas otočili a vyhráli 4:3 v prodloužení. V sestavě vítězů si připsal jednu přihrávku Radko Gudas. Z českých gólmanů chytal od začátku jen Petr Mrázek, který pustil sedm branek ze 43 střel při prohře Chicaga 3:7 v Edmontonu.

David Rittich naskočil ve 47. minutě do brankoviště Winnipegu, který podlehl Philadelphii 0:4, a ze tří střel neinkasoval. Vejmelka, který minule vychytal čisté konto, tentokrát zůstal na střídačce Arizony. Pavel Francouz kryl záda Alexandaru Georgijevovi, který dovedl Colorado k výhře 4:2 nad St. Louis.

Florida třikrát vyrovnala jednobranovou ztrátu a na 2:2 upravil ve 49. minutě Sam Bennett z protiútoku, který založil Gudas. V závěru přiblížil Pastrňák Boston k výhře, když se prosadil střelou zápěstím z mezikruží a vstřelil 38. gól sezony.

Aleksander Barkov ale poslal zápas trefou tři sekundy před koncem třetí třetiny do prodloužení, které rychle ukončil Sam Reinhart. Lídr NHL tak prohrál poprvé v ročníku dvě utkání za sebou.

Mrázek inkasoval poprvé v šesté minutě, když jej překonal Tyson Barrie v přesilové hře od modré čáry. Na začátku prostřední části vyrovnal Jason Dickinson, ale Edmonton odskočil v rozmezí 27. až 34. minuty na 5:1.

Barrie a Zach Hyman se prosadili po dorážkách, Leon Draisaitl využil z blízka početní převahu a individuální akcí se blýskl Connor McDavid. Lídr produktivity NHL, který má na kontě 92 bodů (41+51) v 50 utkáních, si vybruslil od zadního mantinelu před branku a bekhendem zvýšil.

V závěrečné třetině se měnilo skóre na obou stranách dvakrát. Mrázek nestačil na střelu Evandera Kanea z levého kruhu a ještě jej překonal spoluhráč Seth Jones, od jehož chráničů se odrazilo do sítě nahození Ryana McLeodna ze záporného úhlu. Ostravský rodák dostal sedm branek potřetí v sezoně.