Kladno s Jágrem jen na střídačce vykročilo za záchranou, rozhodlo ve druhé třetině

Hokejisté Kladna porazili v úvodním utkání baráže o extraligu Vsetín 4:1. Dvěma góly a asistencí to zařídil útočník Richard Jarůšek. Brankář Adam Brízgala při svém návratu po zranění poprvé od 30. prosince přišel o čisté konto až 152 vteřin před koncem.

Rytíři nastoupili bez dvaapadesátiletého majitele Jaromíra Jágra, který ale nechyběl jako člen realizačního týmu na střídačce.

Vsetín se musel obejít bez nemocné brankářské jedničky Maxima Žukova a nahradil jej Patrik Romančík, který naposledy chytal v posledním utkání základní části 1. března.

Už po 108 vteřin se dočkali Valaši přesilové hry při Sideroffově vyloučení, při němž si Brízgala poradil s šancemi Klhůfka a Roba.

Na druhé straně z levé strany z úhlu přestřelil Tralmaks a Romančík potom musel zasahovat proti kapitánovi Smoleňákovi.

Kladenský gólman si poradil s Tererovou střelou a Rytíři se ubránili i při Dotchinově trestu za nesportovní chování. Domácí se neposadili při Larsenově trestu a v oslabení měl dobrou pozici z brejku Štěpán Bláha, ale minul.

Na začátku druhé části zahrozil Rob, na druhé straně pověřil Romančíka bekhendem Jarůšek. Brízgala si poradil s Matějčkovým pokusem.

Ve 29. minutě se radovali z vedení domácí. Po kombinaci Tralmakse a Jarůška skóroval Filip, který po zranění naskočil do sezony až v posledním utkání základní části.

Za 164 vteřin už Rytíři vedli i dvě branky. Melka nabil od zadního mantinelu na levý kruh Jarůškovi a ten prostřelil Romančíka.

Snížit mohl Klhůfek, ale Brízgalovi pomohla pravá tyč. Kladno odolalo při vyloučení Melky, který po návratu z trestné lavice ujel, ale ztroskotal na vsetínském gólmanovi. V 38. minutě se dostal do úniku Jarůšek a zvýšil už na 3:0.

Na začátku závěrečné části Brízgala zlikvidoval dvě Matějčkovy šance. Vsetín se ubránil při Martenetově trestu a v oslabení se málem natlačil do šance Hejda. Kladenský gólman udržel čistý štít i při Jonákově šanci. Romančík vytěsnil Ticháčkovu střelu po přečíslení.

V 51. minutě Smoleňák zpoza branky našel Tralmakse, jenž pojistil vítězství. Brízgalovi ještě nesebrali čisté konto Holec ani kapitán Hrňa, ale v čase 57:28 se to povedlo Matějčkovi.

Druhý zápas série na čtyři vítězné se hraje ve čtvrtek od 18:00 opět v Kladně.

Baráž o hokejovou extraligu – 1. zápas:

Rytíři Kladno – VHK Robe Vsetín 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Filip (Jarůšek), 31. Jarůšek (Melka, Frolík), 38. Jarůšek, 51. Tralmaks (Smoleňák) – 58. Matějček (Rob). Rozhodčí: Kika, Pilný – Lhotský, Thuma. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Brízgala – Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber, Dotchin – M. Procházka, Filip, Jarůšek – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák – Kusý, Pytlík, Sideroff – Frolík, Melka, J. Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

Vsetín: P. Romančík – Š. Jenáček, O. Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Kojo – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, M. Kratochvil, Hořanský – Š. Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, D. Berzinš, O. Machala. Trenér: Weintritt.