Kämpf dvakrát asistoval. Toronto ale prohrálo a hvězdný Matthews smutnil ještě víc

Útočník David Kämpf připravil dvě branky Toronta při prohře 4:6 na ledě Tampy Bay. Jeho spoluhráč Auston Matthews se neprosadil, a útok na hranici 70 gólů mu tak nevyšel. Americký kanonýr zakončil sezonu s 69 přesnými zásahy.

O výhře Tampy gólem a asistencí rozhodl Nikita Kučerov, jenž navázal na den starý počin Connora McDavida a jako druhý hráč v sezoně a pátý v historii NHL nasbíral 100 nahrávek za sezonu.

Ruský forvard se navíc výrazně přiblížil Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče soutěže.

Druhého Nathana MacKinnona sice čeká ještě jeden zápas, na Kučerova už ale ztrácí šest bodů.

Kämpf připravil první dvě branky Toronta v zápase. Poprvé se do statistik zapsal ve 14. minutě, kdy vyjel zpoza branky a mezi kruhy nabil Ryanu Reavesovi ke gólu na 1:2.

Druhou nahrávku si český útočník schoval do 55. minuty, kdy se podílel na přesném zásahu T. J. Brodieho na 2:6.

Maple Leafs v posledních pěti minutách přidali dvě branky a závěr zdramatizovali. Nevydařená prostřední dvacetiminutovka, ve které Toronto odskočilo na 5:1, je ale stála body. Na jejich konečném pátém místě v tabulce Východní konference to ale nic nezměnilo.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Toronto 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)

Branky: 4. Paul, 7. Kučerov, 27. Duclair, 38. Point, 38. Hagel, 52. Jeannot – 14. Reaves (Kämpf), 55. Brodie (Kämpf), 57. Holmberg, 60. Tavares. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Tomkins, 3. Hagel (všichni Tampa Bay).

Arizona – Edmonton 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 3. O’Brien, 36. Maccelli, 45. Crouse, 55. Guenther, 56. Durzi – 14. Carrick, 49. Foegele. Střely na branku: 24:30. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Guenther, 3. O’Brien (všichni Arizona).

Dallas – St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 46. Marchment, rozhodující sam. nájezd J. Robertson – 38. R. Thomas. Střely na branku: 37:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Binnington (St. Louis), 3. Marchment (Dallas)

NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky: 5. Nelson, 34. Cizikas, 40. Palmieri, 42. S. Bolduc, 55. Holmström – 19. Rakell, 27. Malkin, 35. Puustinen, 51. Carter. Střely na branku: 32:41. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Holmström, 2. Nelson (oba NY Islanders), 3. Carter (Pittsburgh).