Hronkův první gól k postupu nevedl, finále konference si zahraje Edmonton

Vancouver v sedmém utkání semifinále Západní konference NHL prohrál s Edmontonem 2:3 a sezona pro něj končí. Canucks k postupu nestačil ani první gól Filipa Hronka v play off.

Edmonton po většinu zápasu domácí přehrával a ve druhé třetině byl za svou aktivitu odměněn. Skóre otevřel necelé dvě minuty po prvním návratu z kabin Cody Ceci, o čtyři minuty později na něj navázal tečující Zach Hyman a v čase 35:22 zvýšil už na 3:0 Zach Hyman.

Domácí se dlouho nemohli dostat do hry. Probudili se až v posledních deseti minutách, na obrat už ale bylo pozdě. Branku naději dal osm a půl minuty před koncem Connor Garland a v čase 55:24 vystřelil Vancouveru naději Hronek.

Český bek se po buly v útočném pásmu dostal k puku na modré čáře a ranou z první prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Hradecký rodák dva dny po prvním bodu v play off přidal i premiérový gól, k postupu ale nepomohl.

Oilers se dostali mezi nejlepší čtyři týmy ligy po roční pauze, na finále ale čekají už od sezony 2005/2006. Ještě výrazně delší je v Albertě čekání na Stanley Cup. Pohár nad hlavu zvedl naposledy tým složený kolem Marka Messiera před 34 lety.