Boston i díky Pastrňákově asistenci vyhrál v Torontu a v sérii už zase vede

Český hokejový útočník David Pastrňák ve třetím zápase prvního kola play off NHL přispěl asistencí k výhře Bostonu na ledě Toronta 4:2. Bruins se v sérii ujali vedení 2:1.

Sestřih třetího utkání série mezi Bostonem a Torontem | Video: Asociated Press

Boston se dostal poprvé do vedení v úvodu třetí třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil Jake DeBrusk, jenž otočil skóre na 2:1 pro Bruins.

Na vedoucí branku v 52. minutě odpověděl vyrovnáním Tyler Bertuzzi, nerozhodný stav ale vydržel pouze 28 vteřin. Hokejistům Bruins vrátil náskok Brad Marchand.

Kapitán Bostonu v závěru zápasu po Pastrňákově nahrávce přidal gól na 4:2 a pečetil druhou výhru svého týmu v sérii.

Podruhé vyhrálo i Vegas, které zdolalo Dallas 3:1 a z Texasu si veze vedení 2:0 na zápasy.

Domácí Stars vstoupili do zápasu lépe a v 17. minutě šli po trefě Jasona Robertsona poprvé v sérii do vedení.

Golden Knights se srovnáním příliš dlouho neotáleli. Po necelé minutě půl se prosadil Jonathan Marchessault.

Obrat zařídil v závěru druhé třetiny Noah Hanifin a skóre uzavřel trefou do prázdné branky Jack Eichel.