Arsenal v poklidu přehrál Bournemouth, Hladký vychytal Ipswichi návrat mezi elitu

Fotbalisté Arsenalu v 36. kole anglické ligy porazili doma 3:0 Bournemouth a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok na druhý Manchester City. Obhájci titulu sehráli o dva zápasy méně, už dnes večer mohou zareagovat v duelu proti Wolverhamptonu.

Arsenal se ujal vedení na konci prvního poločasu proměněnou penaltou Saky. Anglický reprezentant dal 20. soutěžní gól v sezoně, což se v dresu „Kanonýrů“ naposledy povedlo Pierru-Emericku Aubameyangovi v ročníku 2019/20. V 70. minutě zvýšil střelou na zadní tyč Trossard a skóre uzavřel v nastavení Rice.

Český brankář Václav Hladký vychytal fotbalistům Ipswiche po 22 letech návrat do Premier League. Jeho tým v závěrečném kole druhé anglické ligy porazil doma 2:0 Huddersfield a zajistil si druhé místo za již jistým vítězem Leicesterem. O třetím postupujícím rozhodne play off.

Ipswich potřeboval proti sestupujícímu Huddersfieldu alespoň bod, vzhledem k prohře třetího Leedsu 1:2 se Southamptonem by ale slavil i v případě porážky. Skóre otevřel v 27. minutě Burns a pojistku přidal krátce po pauze Hutchinson.

Třiatřicetiletý Hladký završil životní sezonu 15. čistým kontem v ročníku. Bývalý brankář Brna, Liberce nebo skotského St. Mirrenu nechyběl v lize ani minutu až do závěru dnešního zápasu, kdy kouč McKenna poslal dochytat nastavení náhradníka Waltona.