Nejnovější Zprávy

Zlatokop Weiss, zhrzený Romário nebo loajální Guardiola. Jak dopadly hvězdy v Kataru


před 48 minutami

Fanoušci jej osočili, že je zlatokop. Vladimír Weiss mladší ale tvrdí, že by byl hloupý, kdyby býval neodešel hrát do Kataru. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž se před dvěma lety z dějiště letošního mistrovství světa vrátil, je jedním z evropských fotbalistů nadprůměrné výkonnosti, kteří Katarem prošli. Připomeňte si jejich osudy.

Xavi Hernández | Foto: Reuters

Sběratel trofejí

Nejslavnějším z nich je Xavi. Současný trenér Barcelony v katalánském klubu prošel všemi věkovými kategoriemi a jako majitel pětadvaceti klubových trofejí včetně čtyř z Ligy mistrů odešel v pětatřiceti do Al-Saddu.

V historicky nejúspěšnějším klubu země z jedné čtvrti v Dauhá mu dali roční plat 10 milionů eur. Nebyl to žádný „důchod“, protože kdyby s populárním tvůrcem hry v sestavě mužstvo přestalo vyhrávat, byl by to nejen sportovní neúspěch, ale představenstvo klubu by doma ztratilo prestiž. Zpočátku to tak vypadalo, ale trpělivost se vyplatila a Xavi dovedl Al-Sadd ke čtyřem trofejím včetně dalšího titulu v tamní Stars League. Dokonce sedm jich přidal za pouhé dva roky v roli trenéra, loni ale vyslyšel volání Barcelony, aby ji v nelehkém období vrátil na výsluní.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!Zdroj příspěvku

Scroll to top