Zimova povedená premiéra v Serii A. Odehrál celý zápas a ubránil i Ribéryho

Aktualizováno před 34 minutami

Český fotbalista David Zima si odbyl vítěznou premiéru v italské lize. Reprezentační obránce odehrál celý zápas při výhře FC Turín 4:0 nad Salernitanou. Inter Milán poprvé v nové sezoně ztratil body. Obhájci titulu ve třetím kole na hřišti Sampdorie Janov dvakrát vedli, přesto jen remizovali 2:2.

Zima přestoupil do Turína z pražské Slavie před reprezentační pauzou a dostal důvěru od začátku hned v prvním utkání. Ve tříčlenné obraně společně s Ricardem Rodriguezem a Bremerem uhájili čisté konto a pomohli „Býkům“ k prvním bodům v sezoně.

Český bek odehrál za Turín celý zápas a v závěrečné půlhodině čelil i hvězdnému Franckovi Ribérymu, jenž do hry zasáhl jako střídající hráč.

Turín zlomil odpor nováčka soutěže krátce před přestávkou, hlavou se prosadil Antonio Sanabria. Pojistku přidal rovněž ze vzduchu Bremer a v závěru se prosadili ještě Tommaso Pobega a Saša Lukič.

Salernitana tak stále čeká na první body po návratu mezi elitu. Ve třech utkáních navíc inkasovala jedenáctkrát, což je nejvyšší počet od sezony 1994/95 a zavedení tříbodového systému v Serii A.

Inter poslal do vedení výstavní ránou z přímého kopu Federico Dimarco, první trefou Sampdorie v sezoně ale se štěstím srovnal Maja Jošida. Scénář se opakoval i po zásahu Lautara Martíneze, kterého po změně stran napodobil gólem z voleje domácí Tommaso Augello. Trenér „Nerazzurri“ Simone Inzaghi tak neoslavil vítězstvím svůj 200. zápas Serie A v roli hlavního kouče.

Cagliari doma vedlo nad Janovem ještě v 59. minutě o dvě branky, nakonec ale prohrálo 2:3. Obrat dokonal dvěma trefami střídající Mohamed Fares.

Italská fotbalová liga – 3. kolo:

Sampdoria Janov – Inter Milán 2:2 (33. Jošida, 47. Augello – 18. Dimarco, 44. Martínez), Cagliari – FC Janov 2:3 (16. Joao Pedro z pen., 56. Ceppitelli – 69. a 78. Fares, 59. Destro), FC Turín – Salernitana 4:0 (45. Sanabria, 65. Bremer, 87. Pobega, 90.+1 Lukič), Spezia – Udine 0:1 (89. Samardžič),

18:00 AC Milán – Lazio Řím,

20:45 AS Řím – Sassuolo.