Wimbledon živě: Krejčíková – Tomljanovicová

Před zápasem.

Barbora Krejčíková

Ajla Tomljanovicová

Přestože se obě ženy nacházejí v elitní padesátce žebříčku WTA, takže pravidelně hrají největší turnaje, tak se proti sobě ještě neutkaly. Mírnou favoritkou je Barbora Krejčíková, ale i Ajla Tomljanovicová se v All England Clubu prezentuje v dobrém světle a svou kůži určitě nedá lacino.

Ajla Tomljanovicová má oproti soupeřce výrazně větší zápasovou praxi. Před třetím sezónním grandslamem stihla absolvovat dva travnaté turnaje. V Nottinghamu došla Australanka do čtvrtfinále, kde prohrála s Golubicovou, v Eastbourne byla nad její síly ve 2. kole pozdější finalistka Ostapenková.

Devětadvacetiletá tenistka narozená v Chorvatsku na turnaji stejně jako Krejčíková ještě neztratila ani set. Nejprve si věděla rady s nevyzpytatelnou Švýcarkou Teichmannovou, následně povolila pouhé čtyři gemy americké kvalifikantce Harrisonové.

Barbora Krejčíková se po tříměsíční pauze vynucené zraněním lokte pomalu, ale jistě dostává do ideálního herního tempa. Vrátila se na Roland Garros, kde vypadla už v prvním kole na raketě domácí Francouzky Diane Parryové, načež nezvládla úvodní utkání ani na trávě v Eastbourne, kde ve třech setech prohrála s Martou Kosťukovou.

Brněnská rodačka konečně poznala pocit vítězství až právě ve Wimbledonu a co je další pozitivní zpráva, na hře světové čtrnáctky je vidět výrazné zlepšení. Na úvod turnaje zvládla ve dvou setech duel s Marynou Zanevskou (7:6, 6:3) a set nepovolila ani v kole druhém Viktoriji Golubicové (6:3, 6:4).

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání třetího kola tenisového Wimbledonu mezi Barborou Krejčíkovou a Ajlou Tomljanovicovou z Austrálie. Zápas začíná v sobotu 2. července ve 12 hodin.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!