Nejnovější Zprávy

Vondroušová válí, v Chicagu znovu neztratila ani set a už je ve čtvrtfinále


Česká tenistka Markéta Vondroušová je na turnaji v Chicagu bez ztráty setu ve čtvrtfinále. Ve 3. kole dnes porazila v prvním vzájemném duelu 6:4, 6:3 Švýcarku Jil Teichmannovou.

Jednačtyřicátá hráčka světového žebříčku Vondroušová udržela v celém zápase s o tři místa lépe postavenou Teichmannovou podání. Odvrátila tři brejkboly, naopak sama všechny tři možnosti na zisk servisu soupeřky využila, včetně mečbolu, při němž zápas po 80 minutách ukončila po pohledné výměně u sítě.

Stříbrná olympijská medailistka Vondroušová se utká o semifinále, které hrála i před dvěma týdny na halovém turnaji v Lucemburku, s Američankou Danielle Collinsovou. Teichmannová vypadla druhý týden po sobě s českou tenistkou, minulý pátek v Ostravě prohrála ve čtvrtfinále s Petrou Kvitovou.

O čtvrtfinále v Chicagu dnes ještě bude hrát Tereza Martincová s olympijskou vítězkou Belindou Bencicovou ze Švýcarska.

Tenisový turnaj žen v Chicagu (tvrdý povrch, dotace 565.530 dolarů):

Dvouhra – 3. kolo: Vondroušová (ČR) – Teichmannová (16-Švýc.) 6:4, 6:3, Rybakinová (5-Kaz.) – Kuděrmětovová (12-Rus.) 7:6 (7:4), 7:5, Džabúrová (6-Tun.) – Pegulaová (9-USA) 1:6, 6:2, 6:3, Collinsová (10-USA) – Mertensová (7-Belg.) 6:2, 6:4.

Čtyřhra – 2. kolo: Peschkeová, Petkovicová (ČR/Něm.) – Kawaová, Frechová (Pol.) 7:6 (8:6), 6:7 (5:7), 10:8.Zdroj příspěvku

Scroll to top