V Monze nečekaně triumfoval Ricciardo, Hamiltona vyřadila kolize s Verstappenem

Velkou cenu Itálie formule 1 vyhrál Daniel Ricciardo z McLarenu. K nečekanému vítězství mu pomohla vzájemná kolize sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona z Mercedesu s rivalem v boji o titul a lídrem šampionátu Maxem Verstappenem z Red Bullu.

Dvaatřicetiletý Ricciardo si připsal osmé vítězství v kariéře a první od Velké ceny Monaka v roce 2018. Ještě delší čekání díky australskému pilotovi ukončil McLaren, který naposledy triumfoval v Brazílii v roce 2012.

Zásluhou Landa Norrise na druhé příčce navíc britská stáj také po 11 letech obsadila první dvě místa. Třetí byl po velké stíhací jízdě Valtteri Bottas, který po výměně motoru odstartoval z posledního místa. Pilot Mercedesu dojel čtvrtý, ale na stupně vítězů mu pomohl pětisekundový trest pro třetího Sergia Péreze. Jezdec Red Bullu se propadl na páté místo.

Velká cena Itálie měla překvapivého vítěze druhým rokem po sobě. Loni si v Monze první triumf v kariéře připsal Pierre Gasly z Alpha Tauri, kterému tehdy nahrál Hamiltonův trest za nepovolenou zastávku v boxech.