Svižný zápas USA s Walesem skončil remízou. Z penalty vyrovnával Bale

Fotbalisté Walesu zahájili mistrovství světa v Kataru remízou 1:1 se Spojenými státy. Utkání skupiny B v Rajjánu gólově otevřel ve 36. minutě Američan Timothy Weah, syn liberijského prezidenta George Weaha. „Drakům“, kteří na světovém šampionátu startují po 64 letech, zachránil bod v 82. minutě kapitán Gareth Bale proměněnou penaltou.

Hráči USA ve druhém kole „béčka“ v pátek narazí v Chúru na Anglii, která v odpoledním zápase deklasovala 6:2 Írán. Ten ve stejný den v Rajjánu nastoupí proti Walesu.

Mistrovství světa ve fotbale – skupina B (Rajján):

USA – Wales 1:1 (1:0)

Branky: 36. Weah – 82. Bale z pen. Rozhodčí: Džasím – T. Marrí, Makali – A. Marrí (video, všichni Katar). ŽK: Dest, McKennie, Ream, Acosta – Bale, Mepham. Diváci: 43.418.

Sestavy:

USA: Turner – Dest (74. Yedlin), Ream, Zimmerman, Robinson – McKennie (66. Aaronson), Adams, Musah (74. Acosta) – Pulisic, Weah (88. Morris), Sargent (74. Wright). Trenér: Berhalter.

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, B. Davies – Roberts, Ampadu (90.+6 Morrell), Ramsey, N. Williams (79. Johnson) – Wilson (90.+3 Thomas), Bale, James (46. Moore). Trenér: Page.