Suárez pálil a Atlético vede španělskou ligu už o deset bodů

Fotbalisté Atlética Madrid díky výhře 4:2 v Cádizu navýšili svůj náskok v čele španělské ligy před obhájcem titulu Realem Madrid na 10 bodů.

Dva góly dal v zápase 21. kola Luis Suárez, na straně domácích se dvakrát prosadil Álvaro Negredo. Atleti zvítězili v posledních osmi zápasech, což je jejich nejlepší série od jara 2014, po kterém slavili zatím poslední ligový titul.

Se čtrnácti brankami ze šestnácti startů nejlepší střelec aktuálního ročníku La Ligy Suárez poprvé skóroval v 28. minutě, kdy z volného přímého kopu zakroutil míč přes zeď k tyči. Po sedmi minutách odpověděl Negredo, který obstřelil brankáře Jana Oblaka. Do přestávky se trefil ještě hostující Saúl.

Gólová přestřelka pokračovala i po změně stran. Suárez proměnil penaltu. Snížení zařídil opět pětatřicetiletý Negredo, který se v dresu nováčka trefil v této sezoně i do sítě Barcelony. Dvě minuty před koncem pojistil výhru Atlética svou první trefou v ročníku kapitán Koke.

Španělská fotbalová liga – 21. kolo: Getafe – Alavés 0:0, Cádiz – Atlético Madrid 2:4 (35. a 71. Negredo – 28. a 50. z pen. Suárez, 44. Saúl, 88. Koke).

1. Atlético Madrid 19 16 2 1 40:10 50
2. Real Madrid 20 12 4 4 35:18 40
3. FC Sevilla 20 12 3 5 28:16 39
4. FC Barcelona 19 11 4 4 39:17 37
5. Villarreal 21 8 11 2 29:20 35
6. San Sebastian 21 8 8 5 32:19 32
7. Granada 20 8 4 8 24:34 28
8. Betis Sevilla 20 8 3 9 26:34 27