Nejnovější Zprávy

Staral se o pýchu Lazia, ale velebil Duceho. Tým chovatele orla okamžitě vyhodil


Orel Olympia, živý maskot fotbalistů Laza Řím, přišel o svého trenéra a chovatele. Přistihli ho, jak před tribunami zvedla ruku ve fašistickém pozdravu a vzýval diktátora Benita Mussoliniho.

Před zápasem se majestátně proletěl nad trávníkem Olympijského stadionu v Římě a pak se vrátil ke svému chovateli. Orel Olympia patří neodmyslitelně k fotbalovému klubu Lazio Řím. Ale teď bude mít nového trenéra.

Jeho dosavadní „pán“ Juan Bernabe po jedenácti letech končí. Může si za to sám. Fanoušci ho totiž přistihli, jak během vypjatého duelu s Interem Milán směrem k tribunám zvedá ruku ve fašistickém pozdravu a vykřikuje slovo „Duce“. Tedy oslovení nechvalně známého vůdce italských fašistů Benita Mussoliniho.

Jakmile se inkriminované video dostalo na sociální sítě, byl Bernabeho osud zpečetěn. Tým z hlavního města Itálie ho okamžitě propustil.

„Udělal jsem to, nepopírám. Mussoliniho respektuji. Udělal pro Itálii to, co Franco pro Španělsko,“ prohlásil španělský chovatel pro list Il messaggero. Nešťastné gesto prý bral jako vojenský pozdrav. To, že je v Itálii zakázaný, údajně nevěděl.

Orel Olympia ovšem nezůstane bez svého opatrovatele dlouho, tým začal okamžitě hledat náhradu.

Zdroj příspěvku

Scroll to top