Nejnovější Zprávy

SP v biatlonu živě: Závod s hromadným startem žen z Oberhofu


SP v biatlonu •

Oberhof •

15:00

Pořadí Světového poháru (12/26)

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 543 bodů
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 526
3. Hanna Öbergová (SWE) 502
4. Elvira Öbergová (SWE) 409
5. Dorothea Wiererová (ITA) 404

9. Markéta Davidová (CZE) 333
54. Eva Puskarčíková (CZE) 40
56. Lucie Charvátová (CZE) 37

Kde hledat favoritky? Asi by bylo divné koukat se jiným než norským směrem. Vedoucí ženy disciplíny jsou také na čele celkového pořadí Světového poháru. Stále v něm vede Marte Olsbuová Röiselandová, její krajanka Tiril Eckhoffová však moc stahuje. Podceňovat určitě nemůžeme sestry Öbergovy, i když těm od úvodních týdnů maličko odešla forma. V dobré pohodě jezdí také Francouzky Simonová a Chevalierová – Bouchetová. Ve štafetě jela skvěle Dzinara Alimbekavová a mezi nejužší okruh favoritek musíme počítat i Markétu Davidovou. 

V této sezoně se prozatím jediný závod s hromadným startem. V Hochfilzenu jej ovládly Norky. Vyhrála Marte Röiselandová před Tiril Eckhoffovou. Markéta Davidová se umístila na fantastickém čtvrtém místě za Italkou Wiererovou. 

Pořadí SP v závodech s hromadným startem (1/5)

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 60 bodů
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 54
3. Dorothea Wiererová (ITA)48
4. Markéta Davidová (CZE) 43
5. Denise Herrmannová (GER) 40

29. Eva Puskarčíková (CZE) 4

Startovní listina

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
2. Tiril Eckhoffová (NOR)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Elvira Öbergová (SWE)
5. Dorothea Wiererová (ITA)
6. Franziska Preussová (GER)
7. Dzinara Alimbekavová (BLR)
8. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
9. Markéta Davidová (CZE)
10. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
13. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
14. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
15. Julia Simonová (FRA)
16. Linn Perssonová (SWE)
17. Anais Bescondová (FRA)
18. Emma Lunderová (CAN)
19. Clare Eganová (USA)
20. Mona Brorssonová (SWE)
21. Jelena Kručinkinová (BLR)
22. Janina Hettichová (GER)
23. Johanna Skottheimová (SWE)
24. Dunja Zdoucová (AUT)
25. Lisa Vittozziová (ITA)
26. Julia Schwaigerová (AUT)
27. Maren Hammerschmidtová (GER)
28. Uljana Kajševová (RUS)
29. Tuuli Tomingasová (EST)
30. Světlana Mironovová (RUS)

Dnes čeká ještě takzvaný „masák“ také na biatlonistky. Pětadvacítka nejlepších žen Světového poháru plus pět dalších žen, které si svou účast vyjely ve čtvrtečním sprintu. Z českých závodnic se kvalifikovala pouze Markéta Davidová, devátá žena celkového pořadí Světového poháru. Ta si umístění v první desítce připsala i ve zmíněném sprintu, kdy i přes dvě chyby skončila desátá. Předvedla čtvrtý nejrychlejší běžecký čas. 

V Oberhofu se schyluje ke konci čtrnáctidenní zastávky. Po dvou týdnech je tady poslední závod v německém středisku. Tento týdne jsme mohli vidět již sprinty a štafety. Ženská štafeta včera skončila na šestém místě. Šlo o sezonní maximum. Muži v okleštěné sestavě neuspěli ve sprintu ani štafetě. Netýkal se jich tak ani dnešní závod s hromadným startem mužů. Ten ovládl Nor Tarjei Bö.  

Hezké nedělní odpoledne, vítejte u online přenosu ze závodu s hromadným startem biatlonistek rámci Světového poháru z německého Oberhofu. Startuje se v 15:00. 

Právě se děje

před 9 minutami

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu v Horním Slavkově, poblíž místa činu zadržela šedesátiletého muže

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Nedaleko místa činu zadržela podezřelého šedesátiletého muže, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Vražda se stala ve večerních hodinách. „Na odlehlém místě policisté u osobního automobilu nalezli dvě osoby bez známek života. Provedeným ohledáním za přítomnosti soudního lékaře bylo zjištěno, že obě osoby zemřely násilnou smrtí. O několik desítek metrů od vozidla byl zadržen podezřelý šedesátiletý muž,“ popsal Kopřiva.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a na případu dál pracují. Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nechce policie zatím bližší podrobnosti zveřejňovat.


Zdroj:

ČTK

před 1 hodinou

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

„Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit,“ uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet


Zdroj:

ČTK

před 2 hodinami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.


Zdroj:

ČTK


Další zprávyZdroj příspěvku

Scroll to top