Škoda obdaroval sám sebe dalším gólem, jeho penalta ale tentokrát na body nestačila

Fotbalisté Manchesteru United uhráli na hřišti mistrovského Liverpoolu bezbrankovou remízu a udrželi před obhájci titulu první místo v anglické lize. Mezi oběma celky je nadále tříbodový rozdíl.

Superšlágr 19. kola na stadionu Anfield skončil potřetí z pěti posledních vzájemných zápasů bez branek. Domácí „Reds“ soupeře sice přestříleli v poměru 18:8 a měli výraznou převahu v držení míče, v závěru je ale musel při šancích Bruna Fernandese a Paula Pobgy podržet skvělými zákroky gólman Alisson.

Liverpool neprohrál s velkým rivalem popáté v řadě, zároveň ale už čtyři zápasy čeká na ligovou výhru.

Tottenham zvítězil na hřišti Sheffieldu 3:1 a venku naplno bodoval po čtyřech zápasech. Tým Spurs získal už v první půli dvougólový náskok, prosadili se hlavou Serge Aurier a technickou střelou Harry Kane. Kapitán londýnského celku dal 12. gól v sezoně a na druhém místě tabulky kanonýrů Premier League se dotáhl na spoluhráče Son Hung-mina. Po pauze zdramatizoval utkání David McGoldrick, o tři minuty později ale uklidnil favorita chytrým lobem Tanguy Ndombélé.

Tottenham zvítězil na hřišti Sheffieldu United po sedmi zápasech a poprvé od roku 1975. „Blades“ nenavázali na první ligovou výhru z minulého kola a uzavírají tabulku. Doma inkasovali v deseti zápasech 15 branek, což je stejně jako za celou minulou sezonu.

Anglická fotbalová liga – 19. kolo:

Liverpool – Manchester United 0:0, Sheffield United – Tottenham 1:3 (59. McGoldrick – 5. Aurier, 40. Kane, 62. Ndombélé).

Škodův gól na body nestačil

Český útočník Milan Škoda dal v turecké fotbalové lize šestý gól v sezoně, porážce Rizesporu 1:4 na hřišti Malatyasporu ale nezabránil. Jeho tým nevyhrál popáté v řadě.

Škoda nastoupil poosmé za sebou v základní sestavě a po půlhodině otevřel z penalty skóre, dal si tak dodatečný dárek k sobotním 35. narozeninám. Potvrdil, že se mu proti Malatyasporu daří, v minulé sezoně přispěl k vítězství nad stejným soupeřem dvěma brankami.

Tentokrát ale gól bývalého kapitána Slavie na body nestačil. Domácí po pauze čtyřmi góly skóre otočili, dvakrát se trefil Kubilay Kanatzsizkus. Malatyaspor zvítězil po pěti zápasech a posunul se do horní poloviny tabulky.

Turecká fotbalová liga – 19. kolo:

Denizlispor-Hatayspor 0:2, Malatyaspor-Rizespor 4:1 (za hosty gól Škoda z pen.).

Bayern má výhru, Lewandowski i rekord

Lídr německé fotbalové ligy Bayern Mnichov udolal v domácím utkání 16. kola Freiburg 2:1. Vítěznou branku vstřelil v 75. minutě Thomas Müller, jeho spoluhráč z útoku Robert Lewandowski překonal bundesligový rekord.

Polský kanonýr poslal Bayern do vedení už v sedmé minutě a jako první hráč nastřílel v německé nejvyšší soutěži 21 gólů už v první polovině sezony. Lewandowski skóroval v šesti posledních ligových zápasech.

Freiburg srovnal v 62. minutě zásluhou bývalého hráče Bayernu Nilse Petersena, který byl v tu dobu na hřišti jen několik sekund. Poslední slovo ale měl Müller a skákavou střelou rozhodl o výhře favorita.

Bavorský velkoklub částečně odčinil středeční vyřazení z Německého poháru s druholigovým Kielem. Tabulku vede už o čtyři body před Lipskem, které stejně jako další dva pronásledovatelé Leverkusen a Dortmund v tomto kole nedokázalo zvítězit. Freiburg přišel po pěti zápasech o vítěznou šňůru a je osmý.