Salač po pádu z šestého místa nedokončil Velkou cenu Aragonie

Český motocyklista Filip Salač dobře rozjetou Velkou cenu Aragonie po pádu z šestého místa nedokončil. Závod kategorie Moto3 na okruhu v Alcaňizu vyhrál Ital Dennis Foggia.

Salač se sice po problémech po startu z jedenácté příčky propadl až na devatenáctou, ale ztracené pozice rychle získal zpět. Ve třetím kole už byl šestý, ale v jedné ze zatáček mu stroj podklouznul a závod pro něj skončil.

Devatenáctiletý Salač tak poprvé po návratu do šampionátu v barvách stáje CarXpert Prüstel nebodoval. V předchozích třech závodech obsadil jedenácté, dvanácté a naposledy před dvěma týdny v Silverstonu čtrnácté místo.

Třetí vítězství v sezoně si zajistil Foggia s náskokem 41 tisícin sekundy před Denizem Öncüem z Turecka. V průběžném pořadí se Ital posunul na třetí místo se ziskem 143 bodů. První je i přes pád Španěl Pedro Acosta (201), druhý jeho krajan Sergio García (155).