Rozhodující český úder. Boston dotahoval, pak mu výhru trefil Zacha

David Pastrňák překonal v NHL ve druhé sezoně za sebou stobodovou hranici, když přispěl gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 4:3 na ledě Floridy. Zápas rozhodl v 58. minutě Pavel Zacha, který si připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou.

Boston v zápase třikrát smazal jednogólové manko. Po přihrávce Zachy na modrou čáru vyrovnal Charlie McAvoy na 1:1.

Pastrňák nepohrdl šancí, když jej Florida nepokryla před brankou, a upravil ve 36. minutě na 2:2. Havířovský rodák si trefou připsal stý bod sezony (45+55).

Po české spolupráci padl vítězný gól. Pastrňák vyslal přihrávku z pravého kruhu do prostoru před brankou a od Zachovy brusle skončil puk v síti.

Petr Mrázek chytil 38 střel a dovedl Chicago k vítězství 3:1 nad Calgary. Blackhawks vstřelili v úvodní třetině dvě branky a svým druhým gólem v zápase zvýšil Jason Dickinson ve 45. minutě na 3:0.

Mrázek byl v závěrečném dějství pod palbou a šlo na něj dvacet střel. O čisté konto připravil českého gólmana v čase 52:25 MacKenzie Weegar, který se prosadil střelou zpoza mezikruží.

Arizona porazila Columbus 6:2 i díky 25 zákrokům Karla Vejmelky, jehož soupeř překonal jen v přesilových hrách, ve kterých otevřel skóre z mezikruží Boone Jenner a na 2:2 vyrovnal Zach Werenski střelou z levého kruhu.

Arizona rozhodla ve třetí třetině, kterou ovládla 4:0. Hlavní postavou zápasu se stal Josh Doan, který ozdobil debut v NHL dvěma góly včetně toho vítězného z 51. minuty.

Blízko k výhře měl i Jiří Patera, který chytal v NHL poprvé od 10. ledna. Vegas s českým brankářem vedl v Nashvillu po úvodní třetině 3:0, po dvou 4:1, ale nakonec podlehl 4:5 v prodloužení. Obratem protáhli Predators bodovou sérii na osmnáct zápasů.

Jan Rutta si připsal přihrávku při prohře San Jose 3:6 s Dallasem. Jeho spoluhráč Filip Zadina nasbíral čtyři záporné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance.

Výsledky NHL:

Florida – Boston 3:4, Toronto – New Jersey 3:6, NY Rangers – Philadelphia 6:5 v prodl., Pittsburgh – Carolina 4:1, Washington – Detroit 4:3 v prodl., Winnipeg – Edmonton 3:4 v prodl., Chicago – Calgary 3:1, Colorado – Montreal 1:2, Arizona – Columbus 6:2, Nashville – Vegas 5:4 v prodl., Seattle – Anaheim 4:0, San Jose – Dallas 3:6.

5. St. Louis 72 38 4 30 208:217 80
6. Minnesota 71 34 9 28 220:230 77
7. Arizona 72 30 5 37 213:236 65
8. Chicago 72 21 5 46 160:257 47