Portugalští fotbalisté po sérii výher překvapivě podlehli Slovinsku

Portugalští fotbalisté překvapivě prohráli 0:2 v přípravném zápase ve Slovinsku. Úvodní soupeř národního týmu ve skupině evropského šampionátu ve dvanáctém utkání pod vedením kouče Roberta Martíneze poprvé nezvítězil. Další účastník „české“ skupiny F na letním Euru Turecko utrpělo debakl 1:6 v Rakousku.

Slovinsko rozhodlo první vzájemný zápas s Portugalskem góly v 72. a 80. minutě. Nejprve Gnezda Čerin zakončil pohlednou kombinaci na jeden dotyk a následně Elšnik překvapil gólmana Costu tvrdou ranou na přední tyč.

Favoritovi nepomohl ani návrat kapitána a nejlepšího střelce reprezentačních zápasů Ronalda, který při předchozí výhře 5:2 nad Švédskem chyběl. Slovinci si připsali v krátké době další překvapivý výsledek, ve čtvrtek pouze remizovali 2:2 na Maltě.

Nedařilo se ani dalšímu soupeři české reprezentace, která si v Praze na Letné poradila 2:1 s Arménií. Turecko drželo ve Vídni stav 1:1 ještě v 44. minutě, pak ale začal střílet góly útočník Gregoritsch a v 59. minutě završil z penalty hattrick. Rakušané přidali v závěru další branky a zvítězili popáté v řadě, naopak Turci po prohře 0:1 v Maďarsku nezvládli ani druhý březnový přípravný duel.

Norsko po páteční porážce 1:2 s Českem dnes v Oslu neporazilo ani Slovensko. Seveřané přitom vedli po Sörlothově brance a Haaland mohl zvýšit z penalty, hvězdného kanonýra ale vychytal brankář Rodák. V 87. minutě vyrovnal po individuální akci Duda.

Po 26 zápasech ukončil sérii porážek fotbalový „trpaslík“ Lichtenštejnsko, které remizovalo 1:1 v Lotyšsku. Duel začal kuriózním vlastním gólem domácích už po 14 sekundách, když stoper Oss nasměroval přihrávku brankáři do vlastní sítě. V 11. minutě alespoň srovnal útočník Krollis, jenž od jarní části sezony nastupuje v Česku za druholigový Vyškov.

Přípravná fotbalová utkání:

Bröndby: Dánsko – Faerské ostrovy 2:0 (1:0)

Branky: 8. Höjbjerg, 55. Daramy.

Madrid: Kolumbie – Rumunsko 3:2 (2:0)

Branky: 5. Córdoba, 36. J. Arias, 80. Asprilla – 84. Hagi 90.+4 Tanase.

Londýn: Anglie – Belgie 2:2 (1:2)

Branky: 17. Toney z pen., 90.+5 Bellingham – 11. a 36. Tielemans.

Glasgow: Skotsko – Severní Irsko 0:1 (0:1)

Branka: 32. Bradley.

Frankfurt n. M.: Německo – Nizozemsko 2:1 (1:1)

Branky: 11. Mittelstädt, 85. Füllkrug – 4. Veerman.

Dublin: Irsko – Švýcarsko 0:1 (0:1)

Branka: 23. Shaqiri.

Lublaň: Slovinsko – Portugalsko 2:0 (0:0)

Branky: 72. Gnezda Čerin, 80. Elšnik.

Vídeň: Rakousko – Turecko 6:1 (2:1)

Branky: 44., 48. a 59. z pen. Gregoritsch, 2. Schlager, 78. Baumgartner z pen., 90.+5 Entrup – 25. Calhanoglu z pen.

Lucemburk: Lucembursko – Kazachstán 2:1 (2:1)

Branky: 24. Rodrigues, 45. Sinani – 2. Sadybekov.

Oslo: Norsko – Slovensko 1:1 (1:0)

Branky: 18. Sörloth – 87. Duda.

Ta‘ Qali: Malta – Bělorusko 0:0

Budapešť: Maďarsko – Kosovo 2:0 (0:0)

Branky: 58. Szoboszlai, 86. Z. Nagy.

Antalya: Moldavsko – Kajmanské ostrovy 4:0 (2:0)

Branky: 28. Damascan, 31. Ionita, 52. Nicolaescu z pen., 90.+3 Bogaciuc.

Larnaka: Lotyšsko – Lichtenštejnsko 1:1 (1:1)