Nejnovější Zprávy

Plíšková si poradila s McNallyovou a postoupila do 2. kola US Open


Tenistka Karolína Plíšková zvládla na grandslamu pojedenadvacáté v řadě úvodní kolo. Turnajová čtyřka letošního US Open si dnes v New Yorku poradila s domácí Catherine McNallyovou a po výhře 6:3 a 6:4 postoupila do druhého kola.

Svůj zápas prvního kola už rozehrála i Kateřina Siniaková a nad Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska vyhrála úvodní set 7:6. Hrát druhý den turnaje budou ve Flushing Meadows i desátá nasazená Petra Kvitová, dvaadvacítka Karolína Muchová a úspěšná kvalifikantka Kristýna Plíšková.

Karolína Plíšková získala bez větších problémů první set a ve druhém vedla nad 130. hráčkou světa, která dostala do hlavní soutěže divokou kartu, už 3:0. Devatenáctiletá Američanka začala hrát odvážněji, Plíšková naopak chybovala a nechala soupeřku srovnat na 3:3. V koncovce ale Češka znovu vzala Američance servis a při svém podání duel ukončila dvěma esy.

„Začala jsem výborně, pak jsem trošku ztratila koncentraci a dělala lehké chyby. Ona se zlepšila, ukázala, že má ze čtyřhry dobrý return. Moc mi nešel servis. Za jeho pomoci bych to měla snadnější,“ řekla na kurtu Plíšková, která dala osm es a udělala i šest dvojchyb.

Další soupeřkou české jedničky bude Kazaška Zarina Dijasová, nebo Amanda Anisimová z USA.

Tenisový grandslamový turnaj US Open. v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 57,5 milionu dolarů):

Muži:

Dvouhra – 1. kolo:

Escobedo (USA) – Cuevas (Urug.) 6:1, 6:3, 6:1.

Ženy:

Dvouhra – 1. kolo:

Karolína Plíšková (4-ČR) – McNallyová (USA) 6:3, 6:4, Sakkariová (17-Řec.) – Kosťuková (Ukr.) 6:4, 6:3, Martičová (30-Chorv.) – Galfiová (Maď.) 6:3, 6:2, Čang Šuaj (Čína) – Baptisteová (USA) 6:3, 6:4, Tomljanovicová (Austr.) – Volynetsová (USA) 6:3, 6:1.Zdroj příspěvku

Scroll to top