Pastrňák znovu hrdinou. Gólem rozhodl prodloužení a Boston má díky tomu jistý pohár

Hokejisté Bostonu zdolali díky gólu Davida Pastrňáka Columbus 2:1 v prodloužení a zajistili si Prezidentský pohár za vítězství v základní části NHL.

Boston prohrával od 9. minuty po trefě Jacka Roslovice a skóre otočil po českých akcích.

Pavel Zacha v polovině utkání předložil z pravé strany puk na hranici brankoviště Tyleru Bertuzzimu, který vyrovnal.

V prodloužení se stal znovu hrdinou Pastrňák, který dostal přihrávku do jízdy, vybruslil zprava před branku a bekhendem do ní zasunul kotouč. Druhou asistenci si u vítězné trefy připsal Tomáš Nosek.

Před vyrovnávacím gólem Bostonu se poprvé v NHL porval jeho hráč Jakub Lauko. Český útočník si s Billym Sweezeym vyměnili ve vyrovnané rvačce pár úderů, než je rozhodčí oddělili.

Jakub Vrána překonal Petra Mrázka a pomohl St. Louis k výhře 5:3 v Chicagu. Obrozený kanonýr otevřel skóre ve 25. minutě, když na hranici brankoviště usměrnil za záda svého krajana přihrávku Brandona Saada.

Pražský rodák vstřelil devátý gól ve třináctém startu za St. Louis a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Předčili jej pouze Jordan Kyrou, autor branky na 4:2, a Saad (1+1).

Mrázek kryl 21 z 25 střel, poslední branku sledoval ze střídačky při risku Chicaga bez gólmana. Blackhawks prohráli posedmé v řadě.

Třetí hvězdou se stal i Vaněček, jenž kryl 24 střel, dovedl New Jersey k vítězství 2:1 nad New Yorkem Rangers a připsal si třicátou výhru sezony. Této mety dosáhl v dresu New Jersey naposledy Martin Brodeur (2011/12).

Základ úspěchu položili Devils v úvodní třetině, v níž se prosadili Erik Haula a Timo Meier. Vaněčka překonal jen Chris Kreider, který skóroval ve 34. minutě v přesilové hře z hranice brankoviště.

Dominik Kubalík přispěl bleskovou trefou k výhře Detroitu 3:2 nad Carolinou, když se prosadil už po 59 vteřinách hry. Plzeňský rodák vedl po levé straně rychlý protiútok a z kruhu k bližší tyči vstřelil svůj dvacátý gól sezony.

Carolina otočila na začátku druhé třetiny skóre trefou Brenta Burnse a Jaccoba Slavina. V přesilové hře ale vyrovnal Dylan Larkin a zápas rozhodl Jake Walman 3,2 vteřiny před koncem.

Tomáš Hertl se podílel brankou na výhře San Jose 4:3 v prodloužení nad Vegas. Českému útočníkovi připravil gól Martin Kaut.

Sharks sice ztratili dvoubrankový náskok, ale ve 32. minutě opět vedli po české spolupráci. Kaut v přečíslení tři na dva přihrál před branku Hertlovi, který usměrnil puk do sítě a upravil skóre na 3:2. Vegas vyrovnalo v 51. minutě, ale Logan Couture zařídil domácím v prodloužení vítězství ze sólového úniku.

Anaheimu nestačilo 35 zákroků Lukáš Dostála a prohrál v Seattlu 1:4.

Výsledky NHL:

Boston – Columbus 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 31. Bertuzzi (Zacha), 61. Pastrňák (Nosek) – 9. Roslovic. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Ullmark, 3. Bertuzzi (všichni Boston).

Montreal – Florida 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 2. Farrell, 59. Harvey-Pinard – 24., 26. a 60. M. Tkachuk, 5. a 51. Lundell. Střely na branku: 20:30. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Lundell (oba Florida), 3. Farrell (Montreal).

New Jersey – NY Rangers 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Haula, 18. Meier – 34. Kreider. Střely na branku: 31:25. Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 96 procenta. Diváci: 16.669. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Haula, 3. Vaněček (všichni New Jersey).

Ottawa – Philadelphia 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 – 1:0)

Branky: 11. Watson, 28. Stützle, 37. Pinto, 43. Giroux, 62. DeBrincat – 23. DeAngelo, 46. York, 50. Cates, 58. Tippett. Střely na branku: 46:11. Diváci: 17.518. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Giroux (oba Ottawa), 3. DeAngelo (Philadelphia).

Pittsburgh – Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 35. Zucker, 54. Guentzel. Střely na branku: 45:28. Diváci: 17.482. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Zucker, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).

Tampa Bay – Washington 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky: 45. a 57. Maroon, 10. Killorn, 20. Stamkos, 59. Černák – 37. C. Smith. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Stamkos, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).

Detroit – Carolina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 1. Kubalík, 28. Larkin, 60. Walman – 21. Burns, 25. Slavin. Střely na branku: 22:33. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Walman, 2. Nedeljkovic, 3. Larkin (všichni Detroit).

Chicago – St. Louis 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Branky: 31. Athanasiou, 41. T. Johnson, 51. Katchouk – 25. Vrána, 33. Brown, 34. Toropčenko, 50. Kyrou, 59. Saad. Střely na branku: 33:29. Mrázek odchytal za Chicago 57:31 minuty, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 16.465. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Saad, 3. Vrána (všichni St. Louis).

Edmonton – Los Angeles 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 20. E. Kane, 44. McDavid. Střely na branku: 37:43. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Korpisalo (Los Angeles).

Seattle – Anaheim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 8. Schwartz, 11. Beniers, 56. Sprong, 58. Wennberg – 39. McGinn. Střely na branku: 39:19. Dostál odchytal za Anaheim 59:55 minuty, inkasoval tři góly z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Beniers, 2. Schwartz, 3. Sprong (všichni Seattle).

San Jose – Vegas 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky: 5. Ferraro, 15. Lindblom, 32. Hertl (Kaut), 61. Couture – 17. Hague, 22. Barbašev, 51. Amadio. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15.232. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Thrun, 3. Ferraro (všichni San Jose).

Centrální divize:

1. Minnesota 75 44 9 22 228:201 97

8. Anaheim 75 23 10 42 191:306 56

Poznámka: Týmy označené „x“ mají jistý postup do play off, „y“ znamená vítězství v divizi, „p“ zisk Prezidentské trofeje.