Pastrňák zářil proti Dallasu, spolu s Kubalíkem jsou v nejlepší desítce produktivity

Hokejový útočník David Pastrňák skóroval v NHL po asistenci Davida Krejčího a navíc přispěl přihrávkou na vítězný gól k výhře Bostonu 3:1 nad Dallasem. Stejnou bilanci měl i Dominik Kubalík, který s Detroitem podlehl doma New Jersey 2:6. Pastrňák (5+7) i Kubalík (4+6) jsou v elitní desítce produktivity NHL.

Pastrňák otevřel ve 13. minutě v přesilové hře skóre střelou bez přípravy z levého kruhu. Na začátku prostřední třetiny vyrovnal Wyatt Johnston, ale ještě před druhou sirénu strhl Boston vedení zpět na svou stranu. Po pasu Pastrňáka se prosadil z pravého kruhu Taylor Hall. Výhru zpečetil Patrice Bergeron při hře Dallasu bez gólmana.

Detroit vstřelil už v čase 2:56 první gól zápasu. Kubalík přihrál z pravé strany bekhendem puk do přebrankového prostoru a Dylan Larkin kotouč usměrnil nad Vaněčkovu vyrážečku. New Jersey ale otočilo v rozmezí 12. až 25. minuty na 4:1.

Kubalík snížil ve třetí třetině střelou z mezikruží mezi betony Vaněčka a v klubové historii je prvním hráčem od doby Paula Coffeyho, který si připsal deset bodů v úvodních šesti zápasech za Red Wings. Legendární bek nasbíral v roce 1993 v prvních šesti startech také deset bodů (2+8).

New Jersey ale další drama nepřipustilo a konečnou podobu stanovil Jesper Bratt, který se stal s dvěma góly a přihrávkou první hvězdou zápasu. Devils zvítězili i bez Ondřeje Paláta, který ještě v pondělí odehrál téměř 21 minut, ale v Detroitu nenastoupil kvůli zranění v dolní části těla. Trenér Lindy Ruff řekl, že bližší informace o zdravotním stavu českého útočníka poskytnou den po zápase.

Brankář Devils Vítek Vaněček kryl dvacet střel a připsal si v novém působišti první výhru ve druhém startu od úvodní minuty. Vaněček si na druhý pokus už s Detroitem poradil. Se stejným soupeřem si po výměně z Washingtonu odbyl před deseti dny premiéru v dresu New Jersey a pustil tehdy pět branek z 22 střel.

NHL: Boston – Dallas 3:1, Montreal – Minnesota 1:3, NY Rangers – Colorado 2:3 po sam. nájezdech, Columbus – Arizona 3:6, Chicago – Florida 4:2, Calgary – Pittsburgh 4:1, Detroit – New Jersey 2:6, San Jose – Vegas 2:4, Seattle – Buffalo 5:1, Los Angeles – Tampa Bay 4:2.