Pastrňák a Nosek ukončili krátké čekání na první gól v nové sezoně NHL

Hokejoví útočníci David Pastrňák a Tomáš Nosek nasměrovali Boston svými prvními trefami v nové sezoně NHL k výhře 4:1 v Buffalu.

Ondřej Kaše skóroval v soutěži poprvé od února 2020, ale Torontu jeho gól nestačil a podlehl doma San Jose 3:5. Pastrňák byl v utkání pátečního programu vyhlášen druhou hvězdou, Kaše třetí.

Boston vyhrál úvodní třetinu 2:0 díky brankám českých hráčů. Pastrňák těžil z dobrého napadání svých spoluhráčů z elitního útoku za brankou a po přihrávce Brada Marchanda otevřel skóre ve čtvrté minutě střelou z mezikruží. Nosek zakončil povedenou kombinaci v přečíslení tři na dva v čase 15:50 do prázdné branky.

Kašeho limitovaly minulou sezonu zdravotní problémy, odehrál za Boston jen tři zápasy, i proto byla jeho série bez gólu tak dlouhá. Pětadvacetiletý útočník vyrovnal na 2:2 svou typickou bekhendovou kličkou ze sólového úniku. Za obranu San Jose se dostal poté, kdy zblokoval střelu Tomáše Hertla. Hosté kontrovali už za minutu a půl, čímž potřetí v zápase strhli vedení na svou stranu a už jej nepustili.

NHL:Toronto – San Jose 3:5, Buffalo – Boston 1:4, Dallas – Los Angeles 3:2 v prodl., Vegas – Edmonton 3:5.