Ott Tänak v Hyundai vyhrál Estonskou rallye

Ott Tänak v Hyundai splnil slib daný svým fanouškům a vyhrál Estonskou rallye, která se letos poprvé jela jako součást světového šampionátu v automobilových soutěžích.

Za obhájcem titulu skončil po nedělní závěrečné 17. rychlostní zkoušce ze ztrátou více než 22 vteřin jeho týmový kolega Craig Breen a o dalších skoro pět vteřin lídr šampionátu Sébastien Ogier s Toyotou.

„Musím se trochu nadechnout. Byla to výzva dotáhnout vítězství až do cíle. Jsem šťastný, že jsem vyhrál první světovou rallye doma. I když jsem měl výhodu domácího prostředí, nebylo to lehké. Věřím, že to je pro Estonsko velká věc,“ řekl v cíli spokojený domácí pilot, který oslavil první vítězství za volantem vozu Hyundai. Do korejského týmu přešel před letošním ročníkem z Toyoty.

Ogier má po čtyřech podnicích letošního zkráceného kalendáře 79 bodů. Druhý je další pilot Toyoty Elfyn Evans (70). Tänak, jenž nedokončil úvodní Rallye Monte Carlo, se s 66 body posunul už na třetí místo.

Seriál pokračuje 18. až 20. září Tureckou rallye. V kalendáři jsou pak zatím už jen říjnové podniky v Itálii a Belgii.