Nejnovější Zprávy

Odložte nám zápas s Libercem, žádá Steaua. Do pole má už jen deset zdravých hráčů


Dalších pět fotbalistů FCSB se nakazilo novým koronavirem. Podle rumunských médií žádá klub Unii evropských fotbalových asociací (UEFA) o odložení čtvrtečního domácího zápasu 3. předkola Evropské ligy s Libercem. FCSB má aktuálně k dispozici jen deset zdravých hráčů do pole.

FCSB čelí obrovským koronavirovým problémům od minulého týdne. Testy před zápasem 2. předkola Evropské ligy na půdě Bačky Topola odhalily 17 nakažených, z toho devět hráčů.

Klub známější pod dřívějším názvem Steaua Bukurešť hrál v Srbsku značně oslaben a postoupil až po penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil divoký duel 6:6. V neděli pak FCSB v rumunské lize zdolal nováčka Arges 3:0.

Covid-19 se však v mužstvu šíří dál a na seznam nakažených přibyli Alexandru Buziuc, Florinel Coman, Olimpiu Morutan, Valentin Cretu a Marius Briceag. Čtyři z nich zasáhli do víkendového zápasu.

Přibylo také několik pozitivních testů u členů realizačního týmu. Naopak Florin Tanase a hlavní trenér Anton Petrea už se uzdravili.

Podle serveru digisport.ro odeslal FCSB na UEFA seznam 26 hráčů, z nichž do pole je momentálně zdravých jen deset. K dispozici jsou ještě tři gólmani a do 24 hodin před výkopem může klub přidat na seznam další dva hráče. K zápasu podle nařízení UEFA může nastoupit, pokud počet hráčů včetně brankáře neklesne pod 13.

FCSB i tak podle serveru požádal o odložení utkání ze čtvrtka na sobotu, což by však byla velká komplikace i pro Liberec, který má v neděli hrát ligový zápas na půdě Pardubic. UEFA by měla odpovědět během dnešního dne.

Severočeši už dopoledne odletěli z Prahy do Bukurešti, odkud se přesunou do dějiště utkání města Giurgiu u hranic s Bulharskem. „O případném odložení zápasu kvůli nákaze v domácím týmu zatím nemáme žádnou zprávu,“ uvedl liberecký klub na sociální síti.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: SportZdroj příspěvku

Scroll to top