Nejnovější Zprávy

„Nejneuvěřitelnější k. o. v historii UFC.“ Bojovník Buckley uspal soka ninja kopem a je slavný


Svět smíšených bojových umění je u vytržení. Víkendový Fight Island organizace UFC přinesl moment, o kterém se bude mluvit ještě hodně dlouho. Američan Joaquin Buckley předvedl v kleci útok, který býval k vidění spíše v akčních filmech nebo počítačových hrách.

Kandidát na nejlepší knock-out roku je prozatím jasný. Oficiální twitterový účet prominentní organizace šel ještě dál a Buckleyho k. o. označil za nejlepší ukončení zápasu v celé historii UFC.

Šestadvacetiletý zápasník střední váhy se stal doslova přes noc hvězdou. A také boháčem.

Kromě standardních garantovaných výplat pro nováčky logicky sbalil i finančně mnohem atraktivnější speciální bonusy. Dostal 50 tisíc dolarů za knock-out večera a dalších 50 tisíc za výkon večera.

Šéf UFC Dana White se rozplýval, ještě mnohem víc než v červenci nad výkonem jiného nováčka Jiřího Procházky.

„Na tohle potřebujete naprosto fenomenální atletickou zdatnost. Šílené,“ prohlásil. Sociální sítě okamžitě zaplnily další nadšené ohlasy velkých osobností MMA. Třeba dvojnásobný šampion Daniel Cormier napsal: „V MMA už jsem viděl různé bláznivé věci, ale tohle nejspíš bude to vůbec nejšílenější k. o. všech dob.“

Co vlastně Buckley udělal? Využil momentu, kdy mu soupeř – krajan Impa Kasanganay – chytil pravou nohu a chvíli jako by zaváhal, co vlastně dělat dál. Toho Buckley využil neuvěřitelným způsobem.

Zapřel se o soupeřovu ruku, vyšvihl se do vzduchu a otočkou ve stylu „mortal kombat“ uložil soka ke spánku.

„Byl to otevřený zápas, já viděl, že má mou nohu, ale cítil jsem rovnováhu. Proto jsem zkusil otočku,“ popisoval Buckley svůj hvězdný moment. Podobné věci prý trénuje. „Ano, trénujeme, abychom zabíjeli. Mám to natrénované, jen s tím rozdílem, že mi u toho soupeř nedrží nohu,“ usmíval se potutelně. 

Z muže s přezdívkou New Mansa je nová kometa smíšených bojových umění. Zdroj příspěvku

Scroll to top