Nečas pomohl k eliminaci Detroitu. Brankáři Mrázek a Dostál neodvrátili prohru

Martin Nečas přispěl v NHL gólem k výhře hokejistů Caroliny 4:0 nad Detroitem. Petr Mrázek chytil 32 z 34 střel, ale s Chicagem podlehl v Ottawě 0:2. Anaheimu nestačilo 24 zákroků Lukáše Dostála a prohrálo na ledě Seattlu 2:4.

Toronto porazilo i díky asistenci Davida Kämpfa doma Washington 5:1. Jan Rutta přihrál na jediný gól San Jose, které prohrálo v Minnesotě 1:3.

Carolina vstřelila všechny góly v prostřední třetině. Nečas zvýšil na 3:0 střelou bez přípravy z levého kruhu a připsal si 23. trefu v sezoně. Po třech bodech získali Seth Jarvis a Sebastian Aho. Oba jednou skórovali a dva góly připravili. Brankář Frederik Andersen zastavil 24 střel. Hurricanes si výhrou zajistili účast v play off, ve kterém pod vedením trenéra Roda Brind´Amoura nechyběli ani jednou v posledních šesti sezonách.

Mrázek inkasoval oba góly v úvodních sedmi minutách. Už po 36 sekundách hry se prosadil dokonce v oslabení Claude Giroux střelou z mezikruží. Druhý gól přidal Parker Kelly, jehož nahození od levého mantinelu si srazil do vlastní sítě Nikita Zajcev. Na druhé straně Anton Forsberg neinkasoval z devatenácti střel a byl zvolen první hvězdou zápasu.

Seattle otevřel skóre zhruba v polovině zápasu, Dostála překonal z dorážky Jaden Schwartz. Anaheim otočil na začátku třetí třetiny, když v oslabení udeřili dokonce dvakrát. Během 44 sekund se prosadili Isac Lundeström a Jakob Silfverberg.

Seattle se ale z šoku oklepal a strhl výhru na svou stranu i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Andre Burakovsky vyrovnal střelou zpoza mezikruží a z podobného místa vyzrál na českého gólmana i Tye Kartye. Výhru pojistil tečí Matty Beniers.