Nečas dovedl Carolinu jako první hvězda zápasu k výhře nad Arizonou

Hokejista Martin Nečas se v NHL gólem a asistencí zásadně zasloužil o výhru Caroliny 2:1 nad Arizonou a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Český útočník nejprve v závěru druhé třetiny překonal Karla Vejmelku v brance hostů a vyrovnal na 1:1, necelé dvě minuty před koncem, kdy už Arizona hrála bez gólmana, přihrál na vítěznou trefu Bretta Pesceho.

Arizonu dlouho držel ve hře právě Vejmelka, který zlikvidoval 37 střel domácích. Překonat ho dokázal jen bývalý spoluhráč z Komety Brno, jehož prudkou střelu od modré čáry i kvůli teči jednoho z bránících hráčů nedokázal chytit.

Carolina tak udržela stoprocentní bilanci v nově sezoně. Po nevydařeném závěru přípravy, kterou ukončila třemi prohrami, nyní prodloužila svou vítěznou sérii už na osm zápasů. Arizona se naopak ani na devátý pokus výhry nedočkala.

Carolina – Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 37. Nečas, 58. Pesce (Nečas) – 6. Fischer. Střely na branku: 39:23. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58 minut a 25 sekund, inkasoval jednu branku z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 94,9 procenta. Diváci: 14.343. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Pesce, 3. Jarvis (všichni Carolina).