Nejnovější Zprávy

„Nauč Mbappého, jak být méně arogantní.“ Krach hvězdné Francie vedl k zuřivé hádce


Šokující vyřazení Francie v pondělním osmifinále fotbalového Eura vyvolalo roztržku mezi rodinami poražených reprezentantů.

Stalo se tak poté, co největší hvězda favorita Kylian Mbappé neproměnil v rozstřelu poslední penaltu.

Musel dát, ale nedal, a tak na stadionu v Bukurešti senzačně slavili Švýcaři. Ti přitom za stavu 1:0 také neproměnili pokutový kop a pak prohrávali už 1:3. V tu chvíli už si takřka nikdo nemyslel, že by úřadující mistři světa mohli o pohodlný náskok přijít.

Jenže švýcarští outsideři v posledních deseti minutách základní hrací doby vyrovnali a pak klání dovedli až k penaltám. V nich jako jediný selhal nejdražší hráč na hřišti Mbappé, který na turnaji ani jednou neskóroval a nepotvrdil famózní klubové výkony z Paris St. Germain.

Nečekaný krach nejenže šokoval Francii, ale také vyvolal roztržku v hledišti mezi rodinami některých hráčů. Podle francouzské stanice RMC Sport vše odstartovala Veronique Rabiotová, matka záložníka Adriena Rabiota. 

Nejdřív připomněla, jak Paul Pogba chyboval u vyrovnávacího gólu Švýcarska, kdy v půlce hřiště přišel o míč. Tím zastínil svůj krásný gól z dálky na 3:1.

Rabiotová se opřela také do Mbappého. Jeho otci vzkázala, aby syna naučil, jak být méně arogantní. Což podle svědectví rodinných příslušníků dalších reprezentantů vyvolalo zuřivou hádku.

Podobné emoce ostatně byly k vidění i v samotném zápase. Když Pogba v samotném závěru přišel o míč a Švýcaři vyrovnali, Rabiot naštvaně gestikuloval rukama. Vypukla slovní přestřelka. Rozhádanou dvojici poté musel uklidňovat trenér Francie Didier Deschamps.

„Museli jsme zůstat v klidu, protože před námi bylo prodloužení,“ vysvětloval šedovlasý kouč.

Ani tento zásah však nic nezměnil na tom, že Mbappé a spol. odjeli domů předčasně. Podle některých kritiků nehrála Francie jako tým. 

„Jsem hodně zklamaný z našeho přístupu na hřišti. Myslím, že to byl ubohý reprezentační výběr, nevšiml jsem si žádné soudržnosti,“ řekla francouzská fotbalová legenda Patrick Vieira. „Nehráli jsme jako tým, takže jsme si postup do čtvrtfinále nezasloužili.“

Veronique Rabiotová, matka francouzského reprezentanta Adriena Rabiota:

Zdroj příspěvku

Scroll to top