Muchová zvládla vstup do Wimbledonu bez ztráty setu, dál jde i Kristýna Plíšková

Kristýna Plíšková otočila ve Wimbledonu zápas s Australankou Astrou Sharmaovou a vítězstvím 3:6, 6:4, 6:4 ukončila sérii 11 porážek v hlavní soutěži turnajů WTA. Kvůli dešti odložené utkání prvního kola zvládla i čtvrtfinalistka z minulého ročníku londýnského grandslamu Karolína Muchová, jež na trávě v All England Clubu porazila 6:3, 6:3 Číňanku Čang Šuaj.

Vítězka wimbledonské juniorky z roku 2010 Plíšková se musela před vstupem do turnaje vyrovnat se změnou soupeřky. Původně měla hrát s Dankou Koviničovou z Černé Hory, jež se ale na poslední chvíli odhlásila a do hlavní soutěže poslala poraženou hráčku ze závěrečného kola kvalifikace Sharmaovou.

Devětadvacetiletá Plíšková byla při své jubilejní desáté wimbledonské účasti po prohraném prvním setu dvakrát na hraně vyřazení. Ve druhé i třetí sadě prohrávala shodně 2:4, ale pokaždé dokázala čtyřmi vyhranými gamy za sebou set získat.

Po rovných 100 minutách mohla sestra bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové slavit první vítězství na okruhu WTA od konce loňského září, kdy uspěla v 1. kole odloženého Roland Garros. Od té doby už vyhrála jen tři zápasy v kvalifikaci březnového turnaje v Dauhá. V druhém kole čeká Plíškovou finalistka letošního French Open Anastasia Pavljučenkovová.

Devatenáctá nasazená Muchová splnila roli žebříčkové favoritky za 66 minut. Hned v první hře získala podání soupeřky, což se jí v utkání povedlo celkem čtyřikrát. V úvodu druhé sady sice čtyřiadvacetiletá olomoucká rodačka měla slabší chvilku a pustila Čang Šuaj do vedení 2:0, dalších pět gamů ale vyhrála a dokráčela vstříc zápasu druhého kola s Italkou Camilou Giorgiovou.

V dnešním programu v All England Clubu by se měli ještě představit v 1. kole Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková a na závěr dne v 2. kole Karolína Plíšková, Tereza Martincová a Jiří Veselý.

Tenisový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 35 milionů liber):

Muži:

Dvouhra – 1. kolo: Bedene (Slovin.) – Moutet (Fr.) 6:4, 6:4, 6:0.

Ženy:

Dvouhra – 1. kolo: Muchová (19-ČR) – Čang Šuaj (Čína) 6:3, 6:3, Kristýna Plíšková (ČR) – Sharmaová (Austr.) 3:6, 6:4, 6:4, Cornetová (Fr.) – Andreescuová (5-Kan.) 6:2, 6:1, Pavljučenkovová (16-Rus.) – Bogdanová (Rum.) 6:2, 6:2, Badosaová (30-Šp.) – Bolsovová (Šp.) 6:2, 5:7, 6:2, Putincevová (Kaz.) – Pironkovová (Bulh.) 6:3, 6:1, Giorgiová (It.) – Teichmannová (Švýc.) 6:2, 6:2, Linetteová (Pol.) – Anisimovová (USA) 2:6, 6:3, 6:1.