Liga mistrů: Rozjetý Haaland pokořil i Besiktas, v Podněstří se radovali šerifové

Fotbalisté Borussie Dortmund vyhráli v prvním kole Ligy mistrů na hřišti Besiktase Istanbul 2:1. Hlavním hrdinou zápasu byl osmnáctiletý Angličan Jude Bellingham, který první gól vstřelil a na druhý přihrál Norovi Erlingu Haalandovi.

Moldavský nováček v elitní soutěži Šeriff Tiraspol v premiéře porazil mnohem zkušenější Šachtar Doněck 2:0. O góly se postarali Adama Traoré z Mali a střídající Momo Yansané z Guiney.

Besiktas, který se vrátil do skupinové části po čtyřech letech, v turecké lize ve čtyřech úvodních kolech nedostal ani jeden gól, ale v souboji s Borussií kapituloval hned při první střele na branku. Bellingham si ve 20. minutě na prsou zpracoval centrovaný míč a mezi nohama brankáře ho poslal do sítě.

V nastaveném čase prvního poločasu se mezi třemi obránci znovu probil do šestnáctky, předložil míč Haalandovi a pro krále střelců minulého ročníku bylo hračkou vylepšit si gólový účet. Norský kanonýr má ve žlutočerném dresu bilanci 66 branek ve stejném počtu zápasů. Turci se dvakrát marně dožadovali penalty, až ve čtvrté minutě nastavení alespoň snížil na 1:2 po rozehraném přímém kopu Španěl Montero.

Šeriff, který se do hlavní fáze prestižní soutěže prokousal z prvního předkola přes čtyři soupeře bez porážky, pokračoval ve vítězném tažení. V 16. minutě se Traoré trefil z voleje parádně pod břevno.

Ukrajinský tým, který v minulém ročníku dokázal dvakrát porazit Real Madrid, jasně dominoval v držení míče a měl i šance. Ale řecký brankář Athanasiadis, který v létě přišel na hostování z AEK Atény, udržel čisté konto. Naopak po změně stran Yansané přidal hlavou druhý gól, opět po přihrávce Brazilce Cristiana.

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina C:

Besiktas Istanbul – Dortmund 1:2 (0:2)

Branky: 90.+4 Montero – 20. Bellingham, 45.+3 Haaland. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).