Leverkusen bez Hložka a Schicka vyhrál na hřišti Královy Schalke

Fotbalisté Leverkusenu bez ofenzivních hráčů Adama Hložka a Patrika Schicka zvítězili v 26. kole německé ligy na hřišti předposledního Schalke 3:0. Za poražený celek odehrál celý zápas další český reprezentant Alex Král. Union Berlín zvítězil doma nad posledním Stuttgartem 3:0, stejným poměrem doma Lipsko podlehlo Mohuči.

Hložka vyřadila ze zápasu se Schalke nemoc, Schick je mimo hru od března kvůli vleklým potížím s třísly. I bez nich však svěřenci trenéra Alonsa zvítězili ve čtvrtém kole za sebou a posunuli se na sedmé místo.

Všechny tři branky vstřelili po změně stran, postarali se o ně Frimpong, Wirtz a v nastavení střídající Azmún. Celek z Gelsenkirchenu prohrál po osmi kolech a nadále mu patří první sestupová pozice.

Rovněž Union Berlín zaznamenal všechny góly ve druhé půli. V rozmezí 51. až 68. minuty se trefili Becker a Behrens, poté si dal vlastní gól Haraguči. Tým z německé metropole si upevnil třetí místo a na první Dortmund ztrácí v neúplné tabulce dva body.

Lipsko prohrálo třetí soutěžní utkání po sobě a opět bez vstřelené branky. Vítězný zásah Mohuče zaznamenal v deváté minutě Ingvartsen, na nějž po přestávce navázali Ajorque a Kohr. Hosté bodovali v sedmém kole za sebou.

Wolfsburg remizoval s Augsburgem 2:2, přestože s ním do 83. minuty prohrával o dva góly. V šesté minutě nastavení zařídil dělbu bodů Nmecha. Nevídaný zápas prožil domácí záložník Arnold, který si dal už ve druhé minutě vlastní branku a poté neproměnil penaltu. Asistencí se však poté podílel na trefě na 1:2.

Freiburg remizoval s Herthou Berlín 1:1. Domácí remizovali ve čtvrtém z posledních pěti kol a upevnili si čtvrtou příčku, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. „Stará dáma“ je na šestnácté pozici znamenající baráž.

Od 18:30 je na programu souboj druhého Bayernu Mnichov s vedoucím Dortmundem. Domácí po březnovém odvolání trenéra Nagelsmanna poprvé povede někdejší kouč Borussie Tuchel.

Německá fotbalová liga – 26. kolo:

Lipsko – Mohuč 0:3 (9. Ingvartsen, 57. Ajorque, 67. Kohr), Freiburg – Hertha Berlín 1:1 (52. Grifo – 77. Ngankam), Wolfsburg – Augsburg 2:2 (85. Waldschmidt, 90.+6 Nmecha – 2. vlastní Arnold, 32. Berisha), Schalke – Leverkusen 0:3 (50. Frimpong, 61. Wirtz, 90.+2 Azmún), Union Berlín – Stuttgart 3:0 (51. Becker, 65. Behrens, 68. vlastní Haraguči),

18:30 Bayern Mnichov – Dortmund.