Ledecká na úvod Světového poháru vypadla v prvním kole obřího slalomu

Lyžařka Ester Ledecká v prvním kole obřího slalomu v Söldenu obsadila 47. místo. Česká reprezentantka tak do druhé části úvodního závodu sezony Světového poháru nepostoupila.

Šestadvacetiletá Ledecká, která je na lyžích silná především v rychlostních disciplínách, zajela čas 1:06,65. Od postupu do druhého kola dvojnásobnou olympijskou šampionku dělila sekunda a půl. Loni byla Ledecká na ledovci Rettenbach dvacátá.

První kolo vyhrála Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska, která vede s náskokem dvou setin před trojnásobnou vítězkou SP Mikaelou Shiffrinovou z USA. Třetí Rakušanka Stephanie Brunnerová ztrácí přes půl sekundy.

Do druhého kola, jež začne ve 13:00, nepostoupila obhájkyně malého glóbu za triumf v obřím slalomu Marta Bassinová z Itálie, která první jízdu nedokončila.