Kvitová při návratu na French Open zvládla těžký test. Spasilo ji skvělé podání

Nikoli úplně bez komplikací, přesto velmi přesvědčivě a sebevědomě. Tak vstoupila Petra Kvitová do grandslamového French Open. Sedmá nasazená hráčka udolala domácí Oceane Dodinovou po setech 6:3, 7:5.

Kvitové pomohlo především výborné podání, zápas pod zataženou střechou na centrálním kurtu Philippa Chatriera trval hodinu a sedmnáct minut.

Druhý den turnaje se zatím hraje jen na centrkurtu pod střechou, ostatní zápasy kvůli dešti ještě nezačaly. Hrát by měli i loňská finalistka Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková a Jiří Veselý.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová loni Paříž vynechala kvůli zranění ruky, které si způsobila těsně před startem. Problém s levým předloktím se jí na antuce vrací, proto jiný turnaj WTA na tomto povrchu letos nehrála.

Utkání se 118. hráčkou žebříčku Dodinovou zvládla Kvitová výtečně na servisu. Pětkrát své podání vyhrála čistou hrou a v prvním setu při něm povolila soupeřce jen dva fiftýny. Ve druhé sadě sice ztratila jednou servis, ale jinak byla opět pevná, dala osm es a utkání ukončila devětadvacátým vítězným úderem.

„Bylo to těžké. Hrála hodně agresivně, ploché údery. Ve druhém setu se do toho pustila ještě odvážněji a na konci to bylo obtížné,“ řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu s Fabricem Santorem.

„Všechny zdravím domů v Česku, vím, že je státní svátek, a doufám, že jsem to všem zpříjemnila. Díky za podporu,“ řekla v češtině.

Kvitová si vylepšila bilanci v prvních kolech na grandslamech na 38:9. Její příští soupeřkou bude Španělka Aliona Bolsovová, nebo Italka Jasmine Paoliniová.

Podrobnosti připravujeme

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 38 milionů eur):