Nejnovější Zprávy

Krvácel, provokoval, ale kraloval. Medveděv opět dokázal, že ho nenávist motivuje


Ruští tenisté na finálovém podniku letošního Davisova poháru potvrdili roli největších favoritů a po patnácti letech pozvedli salátovou mísu. O vítězství se nejvíce zasloužili hvězdní singlisté Andrej Rubljov a Daniil Medveděv. Druhý jmenovaný připomněl svůj legendární konflikt s fanoušky na předloňském US Open. V Madridu opět provokoval a trollil.

Podruhé během posledních měsíců výrazně zastínil světovou jedničku Novaka Djokoviče. Po vítězství ve finále US Open a prvním grandslamovém triumfu kariéry si Daniil Medveděv v čele ruského týmu došel i pro Davisův pohár. 

Světová dvojka na závěrečném turnaji ovládla všech pět svých dvouher, navíc bez ztráty jediného setu. Poté, co Rusové ve finále přehráli Chorvaty, se moskevský rodák tetelil blahem.

„Cítím se úžasně a jsem víc šťastný za tým než sám za sebe. Máme fantastický tým a mně je ctí být jeho součástí. Byly to dva nejlepší týdny mé kariéry,“ prohlásil dokonce.

Úplně hladce ale jeho daviscupové vystoupení neproběhlo. Během semifinálového klání proti Němcům čelil v Madridu hned dvěma problémům: nepříjemnému krvácení z nosu a nepřízni místního publika.

Medveděv s krvácením mívá čas od času problémy, tentokrát mu ale znepříjemňovalo život víc než obvykle. V utkání s Janem-Lennardem Struffem se neduh několikrát vracel, a tak si Rus ve druhém dějství musel vzít přestávku na ošetření, krev mu dokonce zašpinila oblečení.

Zastavit se ale nenechal a po svém se vyrovnal i s bučením diváků. Ti jako by mu nemohli odpustit vyřazení domácího týmu, obhajujícího titul z roku 2019, už v základní skupině.

Po svém vítězství Medveděv gesty provokoval naštvané diváky, mával, slavil a dupáním do kurtu je povzbuzoval, aby ještě přidali.

„Už od roku 2019 vám říkám, že pokud chcete, abych prohrál, fanděte mi, nebučte na mě,“ prohlásil po zápase a dal vzpomenout na svou legendární jízdu v New Yorku před dvěma lety, kdy proti sobě neustále štval americké obecenstvo.

Medveděv už tehdy divákům zdůrazňoval, že právě jejich nenávist ho motivuje ze všeho nejvíc.

„Bez vás bych to nikdy nezvládl,“ provokoval tehdy a skutečně došel až do svého prvního grandslamového finále, v němž pět setů odolával Rafaelu Nadalovi. Diváci v aréně Arthura Ashe nakonec skandovali jeho jméno.

V Madridu se ničeho podobného nedočkal, rozhodl se totiž publikum ještě jednou pořádně popíchnout.

V rozhovoru nemluvil o vítězství nad Německem a postupu do finále, ale s ledovým klidem velebil několik dní staré vyřazení domácích Španělů.

„Zlatým hřebem bylo vítězství nad Španělskem. Porazit je tady, v Madridu, bylo skvělé, hodně jsme si to v šatně užívali. Byl to opravdu hezký pocit,“ vykládal Medveděv přes stále hlasitější pískot. 

Především díky jeho příspěvku se Rusko v historické tabulce Davisova poháru dotáhlo na sedmé místo, se třemi triumfy se vyrovnalo České republice a Německu. 

Ruský tenis navíc dokonal letošní týmovou dominanci, kromě Davis Cupu ovládli ruští muži v lednu konkurenční ATP Cup. Na začátku listopadu v Praze přidaly tenistky titul na pražském finále Poháru Billie Jean Kingové.Zdroj příspěvku

Scroll to top