Krejčíková duel s Kristýnou Plíškovou zvládla, na Roland Garros si zahraje druhé kolo

Tenistka Barbora Krejčíková vydřela na Roland Garros postup do 2. kola po obratu duelu s krajankou Kristýnou Plíškovou a výhře 5:7, 6:4 a 6:2.

Tenistka Barbora Krejčíková vydřela na grandslamovém Roland Garros postup do 2. kola. Čerstvá vítězka turnaje ze Štrasburku už dnes na pařížské antuce prohrávala s krajankou Kristýnou Plíškovou 5:7 a 1:3, ale po obratu zápas získala 5:7, 6:4 a 6:2.

Krejčíková se stala po Petře Kvitové, Markétě Vondroušové, Kateřině Siniakové a Tereze Martincové pátou Českou ve druhém kole. Přidat se k nim ještě můžou Karolíny Plíšková a Muchová.

Devátá nasazená Karolína Plíšková bude dnes hrát s Chorvatkou Donnou Vekičovou v posledním utkání na kurtu Suzanne Lenglenové. Turnajová osmnáctka Karolína Muchová absolvuje na sedmičce rovněž poslední zápas a její soupeřkou bude Němka Andrea Petkovicová.

Krejčíková získala v sobotu ve Štrasburku premiérový titul na okruhu WTA a v utkání s Plíškovou na ní byla parná únava. Častěji lehce chybovala, v prvním setu ještě reagovala na ztrátu podání na 4:5, ale za stavu 5:6 už Plíšková ukončila první sadu esem.

I na začátku druhého setu se Krejčíková trápila a po dvojchybě pustila soupeřku do vedení 1:2. Za stavu 1:3 ale získala brejk zpět a v desáté hře prolomila servis Plíškové znovu. Ve třetím setu měla díky trpělivé a chytré hře navrch a vítězným forhendem využila třetí mečbol. Kristýna Plíšková tak ani v Paříži nepřešla letos poprvé přes 1. kolo.

Loňská osmifinalistka turnaje Krejčíková se v dalším kole utká s vítězkou utkání mezi Američankou Venus WIlliamsovou a Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Muži:

Dvouhra – 1. kolo: De Minaur (21-Austr.) – Travaglia (It.) 6:2, 6:4, 7:6 (7:4), Cecchinato (It.) – Učijama (Jap.) 3:6, 6:1, 6:2, 6:4.

Ženy:

Dvouhra – 1. kolo: Krejčíková – Kristýna Plíšková (obě ČR) 5:7, 6:4, 6:2, Svitolinová (5-Ukr.) – Babelová (Fr.) 6:2, 7:5, Bradyová (13-USA) – Sevastovová (Lot.) 6:3, 6:3, Sakkariová (17-Řec.) – Zavacká (Ukr.) 6:4, 6:1, Džabúrová (25-Tun.) – Putincevová (Kaz.) 7:5, 6:2, Liová (USA) – Gasparjanová (Rus.) 6:0, 6:1, Paoliniová (It.) – Vögeleová (Švýc.) 7:5, 6:1, Sharmaová (Austr.) – Baraová (Rum.) 7:6 (7:5), 6:2, Ferrová (Fr.) – Liang En-šuo (Tchaj-wan) 6:1, 1:6, 6:4.