Kožíšek a Polášek v Ga-Pa nepostoupili, po prvním kole vede Granerud

Čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek nepostoupili v závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu do 2. kola a byli klasifikováni v páté desítce.

Po prvním kole vede druhý závod prestižního miniseriálu lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud z Norska.

Českým reprezentantům se soutěžní skoky nevydařily. Jasně prohráli své k.o. souboje a byli daleko za výkony, díky nimž by postoupili mezi bodovanou třicítku jako „šťastní poražení“. Bývalý juniorský mistr světa Polášek skočil 116 metrů, prohrál s favorizovaným Polákem Kamilem Stochem a obsadil 46. pozici. Kožíšek dopadl na značku 112 metrů, nestačil na Nora Roberta Johanssona a byl klasifikován na 48. příčce.

V závodě se na rozdíl od prvního dílu Turné v Oberstdorfu nepředstavil Roman Koudelka, jenž s bolavým kolenem neuspěl v silvestrovské kvalifikaci a odcestoval domů. Čeští skokani nebodovali ani v úvodním závodu.

Průběžně je v čele vítěz pěti závodů SP v sezoně Granerud, jenž skočil 137 metrů. O bod zpět je obhájce prvenství na Turné Dawid Kubacki z Polska, který předvedl nejdelší výkon kola 139 metrů. Třetí je už s větším odstupem 7,2 bodu za Granerudem další Polák Stoch. Až čtrnáctý je zatím vítěz z Oberstdorfu Karl Geiger.