Individuální akce, střela do růžku. Schick zase skóroval a ukazoval svaly

Český fotbalový reprezentant Patrik Schick v německé lize podruhé za sebou vstřelil gól a pomohl Leverkusenu k výhře 4:1 v Augsburgu. Bayer po třetím kole poskočil se sedmi body do čela neúplné tabulky.

Leverkusen si už v úvodní čtvrthodině vytvořil dvoubrankový náskok po vlastních gólech Iaga a Niederlechnera, který ve 30. minutě snížil. Schick si druhou branku v ligové sezoně připsal v 75. minutě po individuální akci a střele do horního růžku. Triumf hostů pak ještě pojistil Wirtz.

Na lavičce Augsburgu, jenž je s jedním bodem předposlední, zůstal brankář Tomáš Koubek, jeho spoluhráč Jan Morávek chyběl kvůli zranění.

Nováček Fürth prohrál v Mohuči 0:3 a také čeká na premiérovou ligovou výhru v ročníku. Té se dnes nedočkal ani Frankfurt, který remizoval 1:1 na hřišti Bielefeldu. Freiburg zvítězil ve Stuttgartu 3:2 a je druhý o skóre za Leverkusenem.

Německá fotbalová liga – 3. kolo:

Augsburg – Leverkusen 1:4 (30. Niederlechner – 3. vlastní Iago, 14. vlastní Niederlechner, 75. Schick, 81. Wirtz), Bielefeld – Eintracht Frankfurt 1:1 (86. Wimmer – 22. Hauge), Kolín nad Rýnem – Bochum 2:1 (82. Schaub, 90.+1 Lemperle – 90.+4 Zoller), Mohuč – Fürth 3:0 (15. Lucoqui, 18. Szalai, 90.+2 Stöger), Stuttgart – Freiburg 2:3 (45. Mavropanos, 45.+2 Al Ghaddioui – 3. a 9. Čong U-jong, 28. Höler),

18:30 Bayern Mnichov – Hertha Berlín.