Nejnovější Zprávy

IIHF prodloužila hokejovým týmům Ruska a Běloruska zákaz startu o další sezonu


Mezinárodní hokejová federace (IIHF) nepustí zpět do soutěží reprezentační týmy ani kluby Ruska a Běloruska. Oběma zemím dnes prodloužila zákaz startů na svých akcích i pro další sezonu 2024/25, Bělorusko tak přijde i o účast v olympijské kvalifikaci.

IIHF o rozhodnutí informovala na svém oficiálním webu.

Mezinárodní federace vyloučila Rusko a Bělorusko ze svých soutěží v únoru 2022 po začátku válečného konfliktu na Ukrajině. Jako hlavní důvod uvedla obavy o bezpečnost všech účastníků. Podle dnešního vyjádření Rady IIHF se situace nezměnila.

„Na základě podrobné analýzy dospěla Rada IIHF k závěru, že stále není bezpečné začlenit týmy Ruska a Běloruska zpět do soutěží IIHF,“ uvedla federace v prohlášení na webu. Dál hodlá situaci sledovat a o osudu obou zemí pro další ročník 2025/26 rozhodne nejpozději v květnu příštího roku.

Obě země tak přijdou minimálně o čtyři seniorské světové šampionáty. Letos nemohou startovat ani na květnovém mistrovství světa, které hostí Praha a Ostrava, a hrát nebudou ani příští rok.

Bělorusko bylo v závěrečné fázi olympijské kvalifikace předběžně přihlášeno do bratislavské skupiny. V turnaji, který začne na konci srpna, figuruje vedle domácího Slovenska i Ukrajina a Kazachstán. Zatím není jasné, kdo běloruský tým nahradí.Zdroj příspěvku

Scroll to top