Nejnovější Zprávy

Fotbalisty Jablonce povede trenér Látal, do české ligy se vrací po dvou letech


Novým trenérem fotbalistů Jablonce se stal Radoslav Látal. Třiapadesátiletý bývalý reprezentant se do české ligy vrací po konci angažmá v polském týmu Termalica Nieciecza a v novém působišti uzavřel dvouletou smlouvu. Severočeský klub o tom informoval na svých internetových stránkách.

Látal na lavičce třináctého celku uplynulé prvoligové sezony vystřídá Davida Horejše, kterého vedení na konci května odvolalo. Vicemistr Evropy z roku 1996 a vítěz Poháru UEFA se Schalke 04 se vrací do české ligy po dvou letech od vypršení smlouvy v Olomouci.

Vloni v lednu se Látal ujal tehdy posledního týmu polské ligy, Niecieczu následně v nejvyšší soutěži zachránit nedokázal a v uplynulém ročníku s ní těsně nedosáhl na návrat mezi elitu. Někdejší obránce či záložník se po konci smlouvy v polském klubu oficiálně ujme jabloneckého celku od soboty a s mužstvem odcestuje na herní soustředění do Itálie.

„Je to pro mě velká výzva. Po roce a půl v Polsku se zpět do Česka těším. S (majitelem) panem (Miroslavem) Peltou se známe již delší dobu a jak mě oslovil, určitě jsem neváhal. Rozhodnutí bylo rychlé,“ prohlásil Látal.

Věří, že s Jabloncem vylepší umístění z posledních dvou sezon, ve kterých ambiciózní Severočeši hráli v lize nadstavbovou skupinu o záchranu. „Bude to hodně o poctivé práci. Samozřejmě u nás trenérů to záleží na výsledcích a všechno se od toho odvíjí. Chtěl bych Jablonec vytáhnout výš tam, kam patří. Vzpomínám na časy, kdy se tady hrála Evropská liga. To jsem byl v Trnavě a taky jsme se dostali do skupiny,“ uvedl Látal.

Bývalý hráč rodné Olomouce, Dukly Praha, Schalke a Ostravy po skončení aktivní kariéry vedl vedle Sigmy také Frýdek-Místek, Opavu, Sokolov, Baník, MFK Košice, Piast Gliwice, běloruský Brest a Trnavu.Zdroj příspěvku

Scroll to top