Nejnovější Zprávy

Finále tenisového turnaje živě: Krejčíková/Siniaková – Bencicová/Golubicová


Olympijské hry v Tokiu •

Finále •

8:10

1. set

Krejčíková/Siniaková

0

1

Bencicová/Golubicová

0

2


Aktualizovat reportáž

1:2 Bencicová/Golubicová získávají gem

Švýcarky i podruhé drží své podání. 

40:30

Bencicová u sítě netrefila volej dobře a hra pokračuje. 

40:15

Chybu z bekhendu udělala také Siniaková. 

30:15

Obě hráčky se nedohodly a Krejčíková byla u míčku pozdě. 

15:15

Siniaková dvěma parádními bekhendy přetlačila Golubicovou. 

15:0

Je fakt, že kromě servisu to zatím Češkám moc nešlape. Krejčíkové nevyšel return. 

1:1 Krejčíková/Siniaková získávají gem

Češky odvrátily brejkbol a především díky servisu se udržely ve hře. 

A:40

Return Golubicové tentokrát příliš dlouhý. 

40:40

Kromě podání nic českým hráčkám nefunguje. Return Bencicové na tělo Siniakovou u sítě zaskočil. 

A:40

Už čtyři esa poslala na druhou stranu Krejčíková. 

40:40

Krejčíková třetím esem odvrátila brejkbol. 

30:40

Nervozita v úvodu, tentokrát smeč poslala do autu Siniaková. 

30:30

Vítězka French Open ale dělá i dvojchybu. 

30:15

Krejčíková si křikla, že drajfvolej bude hrát ona, nakonec však trefila jen síť. 

30:0

A přidává hned na to další. 

15:0

Krejčíková začíná svůj servis esem. 

0:1 Bencicová/Golubicová získávají gem

Švýcarky otáčí z 0:30 a drží si podání. 

40:30

Return Krejčíkové tentokrát nepřešel pásku. Třetí bod v řadě pro Švýcarky. 

30:30

Krejčíková dostala u sítě míč pod nohy, proto jej nedokázala dostat do dvorce. 

15:30

Češky znovu měly převahu, Bencicová ale zahrála skvělý lob. 

0:30

Tentokrát křižná výměna Siniaková – Bencicová. Češka soupeřku přetlačila a zakončila. 

0:15

Po dobrém returnu Krejčíková Bencicová chybuje. 

Utkání začíná, na podání zahajují Švýcarky.

Oba páry už jsou na kurtu a rozehrávají se. Za pár minut (zhruba v 8:10) utkání začne. 

Finálovými soupeřkami budou Švýcarky Belinda Bencicová a Victorija Golubicová. Bencicová hrála do půl dvanácté večer finále dvouhry, než se dostala na hotel, muselo být hodně po půlnoci. Zažije tak něco podobného jako české tenistky. Ale po vyhraném zlatu se bude regenerovat asi lépe, než kdyby musela smutnit se stříbrem. Už v osmifinále Švýcarky čelily mečbolu proti Muguruzaové a Suarezové – Navarrové ze Španělska. Poté ale další dva duely zvládly bez ztráty setu. Belinda Bencicová může napodobit Serenu Williamsovou, která zvládla vyhrát dvouhru i čtyřhru v Londýně v roce 2012. Čtyřhru tehdy vyhrála se svou sestrou Venus. Švýcarský tenis už jednou zlato ze čtyřhry slavil, v roce 2008 v Pekingu triumfovali Roger Federer a Stan Wawrinka. Jejich ženské kolegyně by tak rády na ně navázaly.

Jistota stříbra znamená, že český tenis bude mít přinejhorším dvě stříbrné medaile a na třetích hrách v řadě bude ženský deblový pár na stupních vítězů. V roce 2012 v Londýně braly stříbro Hradecká s Hlaváčkovou, v Riu získaly bronz Šafářová se Strýcovou. Nyní by čeští fanoušci ocenili kov nejcennější. S českým párem ale nebylo zacházeno úplně nejlépe. Například Bára Krejčíková hrála v jeden den dvouhru, končila program ve večerních hodinách čtyřhrou a následující den měla hrát znovu čtyřhru úplně jako první. Navíc byly v úvodu turnaje české hvězdy nasazovány na vedlejší kurty, což neodpovídá tomu, že se jedná o světové jedničky. Naštěstí před finále měly dva dny volna a mohou se snažit přidat už čtvrté české zlato.

Barbora Krejčíková jela do Tokia i s ambicemi na medaile v singlu. Jenže osmifinálovou porážku s Bencicovou oplakala. Zvlášť když z její části pavouka vypadal jednička Ashleigh Bartyová. O to víc se však zaměřila na čtyřhru se svou stálou parťačkou a kamarádkou Kateřinou Siniakovou. V turnaji plní roli nasazených jedniček, společně letos vyhrály French Open. Přesto nebyla jejich cesta do finále jednoduchá. Kromě prvního kola musely pak v každém utkání hrát závěrečný super tie-break. Zvládly jej ale vždy lépe, ať už na druhé straně byla singlová jednička Bartyová nebo zkušená deblistka Vesninová. Po zásluze tak budou hrát o zlaté medaile.

Známe už bronzové medailisty ve všech tenisových disciplínách, v mužské čtyřhře a ženské dvouhře dokonce i olympijské vítěze. V ženské dvouhře hrála včera finále česká naděje Markéta Vondroušová. Svou spanilou jízdu turnajem ale nedotáhla do vítězného konce. V nervózní třísetové bitvě totiž podlehla Belindě Bencicové a z Tokia si tak odveze stříbrnou medaili. Dnes nás kromě mixu a finále mužské dvouhry, kde se utkají přemožitel favorizovaného Djokoviče Alexander Zverev a Rus Karen Chačanov, čeká i finále ženské čtyřhry. A v něm půjde znovu o česko – švýcarský souboj. Belinda Bencicová bude znovu ve hře, jen jí bude po boku stát Victorija Golubicová. Proti bude nasazený pár číslo jedna a hlavní favoritky turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

Hezké nedělní ráno, vítejte u on-line přenosu z finále ženské čtyřhry na olympiádě v Tokiu mezi páry Krejčíková/Siniaková a Bencicová/Golubicová ze Švýcarska. Zápas začíná v 8:00.Zdroj příspěvku

Scroll to top