Nejnovější Zprávy

Evropská liga živě: Leverkusen – Slavia


Evropská liga •

Skupina C •

18:55

-:-

Od 21:00 se pak na evropské scéně představí i další dva čeští zástupci. Liberec, který už nemá šanci postoupit, doma přivítá CZ Bělehrad. Na Letné pak bude Sparta, která už rovněž nemůže postoupit, hostit slavný AC Milán!

České fanoušky při pohledu na sestavy dozajista potěší, že v základu německého klubu nechybí český kanonýr Patrik Schick. 

Na druhé straně se bude na hrotu snažit o střílení branek Petar Musa, kterého budou na stranách podporovat Peter Olayinka a Abdallah Sima. Zajímavý je pohled na stoperskou dvojici sešívaných. Vedle mladého Davida Zimy naskočí kapitán Slavie Jan Bořil!

Slavia

Pražané už mají tedy postup do další fáze Evropské ligy také jistý. Určitě se ale budou chtít poprat o prvenství ve skupině C. Slavisté měli špatný vstup do skupinové části, když podlehli Beer Ševě 1:3, od té doby už ale chuť porážky nepoznali! Nice porazili 3:2 a 3:1, Beer Ševu 3:0 a Leverkusen 1:0. 

Velkou kometou této sezony je v sešívaném dresu mladičký útočník Abdallah Sima, který se v Evropské lize prosadil už třikrát a válí i v české Fortuna:Lize! Po dvou gólech pak ve skupině C vstřelili Jan Kuchta a Peter Olayinka. 

Foto: SK Slavia Praha

Leverkusen

Německý celek má po pěti odehraných duelech skupinové fáze Evropské ligy jistý postup do dalších bojů. Otázkou však zůstává, z jaké pozice postoupí dál! Leverkusen totiž posbíral dvanáct bodů a stejný počet má i jeho dnešní soupeř. O vítězi skupiny C se tak bude rozhodovat právě dnes. Bayer bude mít Slavii rozhodně co vracet, protože dosud v Evropské lize podlehl jen pražskému celku. Z Edenu si odvezl po prvním vzájemném zápase porážku 0:1. Od té doby ale porazil Nice 3:2 a Beer Ševu 4:2 a 4:1! Formu má tedy velmi slušnou!

Velkou silou německého celku je fakt, že má ve svých řadách dobře rozloženou gólovou produkci. Leon Bailey vstřelil tři branky, hned za ním jsou ale seřazení další čtyři dvougóloví střelci!

Foto: Aktuálně.cz

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání skupiny C v Evropské lize mezi Leverkusenem a Slavií. Zápas začne ve čtvrtek 10. prosince v 18:55 a živě jej bude vysílat kanál Nova Sport.

Právě se děje

před 56 minutami

Z Hondurasu vyrazila do Spojených států další karavana migrantů

Z honduraského pohraničí se vydala ke guatemalským hranicím další takzvaná karavana migrantů. Zatím čítá na 500 lidí, kteří se chtějí pak dále přes Mexiko dostat až do USA. Informovala o tom dnes televize CNN. Jde o první karavanu migrantů mířící do USA od prezidentských voleb v USA, které začátkem listopadu vyhrál demokrat Joe Biden, od něhož mnozí očekávají mírnější přístup k imigraci, než byl odmítavý postoj jeho předchůdce Donalda Trumpa.


Zdroj:

ČTK


Další zprávyZdroj příspěvku

Scroll to top